KOMPRESORY POWIETRZA

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór kompresorów:

kompresory


Kompresory zakupione w naszej firmie to gwarancja jakości


Głównym zadaniem kompresorów powietrza jest zwiększanie jego ilości na określonej, zamkniętej przestrzeni. Dzięki spakowaniu powietrza jego ciśnienie zwiększa się, co wytwarza moc, która jest używana do różnych celów, począwszy od przemysłowych, produkcyjnych na handlowych i osobistych kończąc.

Kompresor w swoim działaniu przypomina płuco. Gdy wciągasz powietrze by np. zdmuchnąć świeczkę na urodzinowym torcie tym samym zwiększasz ciśnienie powietrza w swoich płucach, co można porównać do kompresora zawierającego skompresowane powietrze. Możesz użyć tej „mocy” ze swoich płuc do zdmuchnięcia świeczek.

Kompresory zazwyczaj dzielą się na 2 typy ze względu na tryb pracy: kompresory wyporowe i dynamiczne. Kompresor wyporowy działa na zasadzie napełniania i opróżniania komory powietrznej. Trzy podstawowe typy kompresorów wyporowych to kompresory: tłokowe, śrubowe i spiralne. Natomiast kompresory dynamiczne korzystają z urządzenia obrotowego w celu przyspieszenia i zwalniania powietrza. Proces ten wykorzystuje prędkość powietrza, aby zwiększyć jego ciśnienie.

Sprężone powietrze może być wykorzystywane w bardzo różny sposób. Może być używane do zmiany składu chemicznego, jak w przypadku produkcji nawozów lub może być wykorzystywane do celów przemysłowych, takich jak procesy produkcji, które są wykorzystywane do utrzymania zakładów przemysłowych. Najbardziej znane wykorzystanie kompresora powietrza występuje w przypadku narzędzi pneumatycznych przy urządzeniach takich jak: gwoździarki, zszywacze, szlifierki, pistolety natryskowe lub klucze pneumatyczne.

W zależności od typu kompresora powietrza, koszty pracy mogą być wysokie w szczególności, jeżeli chodzi o konserwację urządzeń. Kiedyś kompresory mogły pracować napędzane siłą ludzką. Obecnie używa się do zasilania kompresorów albo energii elektrycznej albo gazu, co zazwyczaj jest bardziej opłacalne. Jeżeli jednak kompresor używany jest w małych, zamkniętych pomieszczeniach modele o napędzie elektrycznym pozwalają uniknąć ryzyka związanego z oparami gazu.

Tak jak w przypadku wszystkich narzędzi, należy zachować ostrożność przy używaniu kompresora. Gdy kompresor nie jest używany koniecznie powinien być odłączony od zasilania.

Kompresory są urządzeniami, które powinny pracować bezawaryjnie. Aby jednak tak się działo należy odpowiednio dobrać kompresor, uruchomić go zgodnie ze sztuką i dbać o niego cyklicznie robiąc przeglądy. Kompresory mogą pracować zupełnie bezawaryjnie pod warunkiem spełnienia wyżej wymienionych warunków. Firma Air-Com zapewnia kompleksową obsługę kompresorowni, począwszy od doradztwa przy zakupie, doboru osprzętu instalacji, uruchomienia i serwisu gwarancyjnego jak i pogwarancyjnego kompresorów. Zapraszamy !

Kompresory z naszej oferty znajdą Państwo poniżej

Kompresory bezolejowe
Kompresory bezolejowe
Kompresory olejowe
Kompresory olejowe
Kompresory z wytwornicą azotu
Kompresory z wytwornicą azotu
Kompresory Atlas Copco
Kompresory Atlas Copco