Pojemniki ciśnieniowe

Pojemniki ciśnieniowe Walther Pilot MDG do farb , kleju , cieczy płynnej, itp.

Kompletnie wyposażony system natrysku kleju składa się z pistoletu natryskowego, przewodów zasilających, filtra powietrza, pompy lub zbiornika ciśnieniowego. Oferujemy szeroki wybór pojemników MDG o pojemności od 1 do 250 litrów.

Zbiorniki MDG posiadają Certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego.

 

Opis działania i budowy pojemnika MDG:

W wersji standardowej zbiornik ciśnieniowy składa się z pojemnika ze ściąganym deklem, oprzyrządowaniem do wpuszczania sprężonego powietrza z wbudowanym, sprawdzonym zaworem bezpieczeństwa, manometru, wejściowego zaworu powietrznego, zamykanego wejścia materiałowego, rury podającej oraz zaworu kulkowego G3/8”.

Wszystkie modele MDG 45-250 z ciśnieniem roboczym 6 bar posiadają ponadto dolny wypust. Pod oddziaływaniem ciśnienia statycznego materiały w postaci płynnej lub pasty są transportowane do odbiornika np. pistoletu natryskowego. Nastawienie odpowiedniego ciśnienia odbywa się przez zawór redukujący sprężonego powietrza. Raz nastawione ciśnienie gwarantuje równomierną dostawę materiału do odbiornika. Wydajność np. pistoletu natryskowego zostaje przez zastosowanie zbiornika ciśnieniowego znacznie zwiększona. Osiąga się w ten sposób optymalną szerokość i pylistość strumienia.

Większość zbiorników ciśnieniowych od 4l pojemności są dostępne jako ocynkowane lub ze stali nierdzewnej. Na życzenie klienta zbiorniki te mogą być od wewnątrz pokryte emalią lub innym materiałem.

Na życzenie zbiornik ciśnieniowy może być wyposażony w mieszadło. Zapewniają one stałą gęstość i zapobiegają osiadaniu się materiału. Wyposażenie zbiornika w mieszadło jest możliwe tylko wtedy, gdy ma on pojemność większą lub równą 4 litry (MDG 4). Wyróżnia się tutaj mieszadła pneumatyczne, elektryczne lub ręczne.

Dwa standardowe zbiorniki typ MDG 22 i MDG 45 przeznaczone są do umieszczenia w nich hoboków 10 l i 30 l z materiałem, dostępnych na naszym rynku.