Sprężarki

Firma Air-Com sprzedaje sprężarki powietrza najlepszych producentów a co za tym idzie najlepsze jakościowo i w dodatku w przystępnych cenach. W przypadku awarii sprężarki prowadzimy również serwis zarówno gwarancyjny jak i pogwarancyjny. Zapraszamy !
Dostępne grupy :


SPRĘŻARKI POWIETRZA - INFORMACJE TEORETYCZNE


Zasada pracy sprężarki została opatentowana przez szwedzkiego inżyniera o nazwisku Lisholmom w 1932 roku. Od tamtego czasu sprężarki znaczenie ulepszono konstrukcyjnie i technologicznie lecz nadal ich produkcja wymaga niezwykle skomplikowanej i dokładnej technologii cięcia wirników z dokładnością do 10 mikronów. Obecnie najczęściej spotykane sprężarki to sprężarki śrubowe, które mocno zajęły niszę dla przedziału wydajności od 1 do 50 m3/min.

sprężarki powietrza Sprężarki śrubowe pod względem niezawodności, trwałości i żywotności do 40.000 roboczogodzin przewyższają sprężarki tłokowe 2,5 krotnie. Ponadto praca sprężarki śrubowej jest bardzo zbalansowana, nie powoduje dużych wibracji i nie wymaga solidnych podstaw. Normalna temperatura pracy sprężarki nie przekracza 80-90 stopni Celsjusza, więc sprężarki te są nie kolizyjne i bezpieczne.

Sprężarki dzielimy na olejowe i bezolejowe a te z kolei na sprężarki tłokowe, sprężarki śrubowe i sprężarki spiralne oraz inne. Podział sprężarek uwarunkowany jest ich budową oraz systemem działania. Sprężarki podczas swojej pracy wydzielają ciepło, które musi być schłodzone. Chłodzenie sprężarek przypomina swoim działaniem układ chłodzenia w silnikach spalinowych.

Sprężarki pneumatyczne mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu np. do napędu narzędzi pneumatycznych takich jak: szlifierka, młot pneumatyczny czy też pompowanie kół, transport materiałów sypkich itp.