Akcesoria do manometrów

Akcesoria do manometrów to elementy przeznaczone min. do podłączania manometrów wszystkich typów i odmian. Stanowią część elementów pomocniczych stosowanych do urządzeń z techniki pomiarowej. Przy pomocy akcesoriów do manometrów wykonuje się profesjonalne i szczelne połączenia. W grupie akcesoriów do manometrów znajdują się także przydatne elementy uszczelniające i profesjonalne preparaty chemiczne do czyszczenia połączeń. Dzięki akcesoriom do manometrów podłączanie urządzeń pomiarowych staje się łatwe i wygodne a zastosowanie elementów zabezpieczających chroni wewnętrzne części manometrów.

Rodzaje akcesoriów do manometrów:

Grupa akcesoria do manometrów zawiera min. uszczelnienia płaskie do manometrów, pokrywy ochronne do manometrów, złącza gwintowane nakręcane, śrubunki do manometrów, redukcje do manometrów, reduktor uderzeń manometru do cieczy i gazów PN 25, dławiki kapilarne PN 400, rurki syfonowe DIN 16282 PN25/100, ręczne pompy do kalibracji manometrów, kurki odcinające manometrów DIN 16261 /DIN 16262/DIN 16263 do 25 bar, zawory odcinające manometru DIN 16270 / DIN 16271 do 250 bar, zawory odcinające manometru DIN 16270 / DIN 16271 do 400 bar, uchwyty do manometrów,

Akcesoria do manometrów – co warto wiedzieć?

Akcesoria do manometrów przeznaczone dla wszystkich odmian manometrów do dla wielu branży przemysłowych.

Akcesoria do manometrów są  idealne do podłączania elementów pomiarowych w układach pneumatycznych, hydraulicznych i do innych mediów roboczych.

W celu ochrony manometrów przed uszkodzeniem części wewnętrznych zalecamy stosowanie reduktorów uderzeń ciśnienia.

Kurki odcinające manometru stosuje się jako ochronę mierników ciśnienia przed skokami ciśnienia i drganiami.

Rurki syfonowe stosuje się w celu ochłodzenia materiału pomiarowego (cieczy lub gazu) do temperatury tolerowanej przez miernik. Mocowane bezpośrednio przed miernikiem.