Filtry,reduktory, bloki seria Multifix

Filtry, reduktory, bloki przygotowania powietrza oraz stacje przygotowania powietrza serii Multifix to ekonomiczne i funkcjonalne elementy przygotowania sprężonego powietrza. Prawidłowe przygotowanie powietrza, uzyskane dzięki filtrom, reduktorom, blokom przygotowania powietrza oraz stacjom przygotowania powietrza serii Multifix, jest gwarancją pracy urządzeń i elementów pneumatycznych z właściwymi parametrów. Przygotowanie powietrza polega na usunięciu z medium roboczego w filtrze  cząstek stałych, wody i oleju (w formie płynnej) oraz ustawieniu na reduktorze ciśnienia pracy o wymaganej wartości. Za pomocą smarownicy do medium roboczego wprowadzana jest mgła olejowa smarująca ruchome części występujące np. w zaworach rozdzielających oraz uszczelnienia w siłownikach pneumatycznych. Korzystając z  filtrów, reduktorów i bloków MULTIFIX uzyskuje się wymaganą dla urządzeń klasę czystości sprężonego powietrza. Sprężone powietrze przygotowane w filtrach, reduktorach, blokach przygotowania powietrza oraz stacjach przygotowania powietrza jest podawane bezpośrednio do odbiorników. Filtry, reduktory i bloki montowane są instalacjach pneumatycznych stosowanych we wszystkich branżach przemysłowych.

Zastosowanie filtrów, reduktorów, bloków przygotowania powietrza oraz stacji przygotowania powietrza serii MULTIFIX zwiększa trwałość i żywotność elementów pneumatyki i poprawia parametry pracy układów sterowania. Użycie bloku przygotowania powietrza lub stacji przygotowania powietrza ogranicza koszty instalacji oraz zmniejsza wymagane miejsce do zabudowy. W filtrach zamontowano standardowy wkład filtrujący o dokładności 5 mm (dostępne także filtry dokładne). Elementy dodatkowe i akcesoria zwiększają funkcjonalność i pozwalają na budowę nowoczesnych i rozbudowanych stacji przygotowania powietrza.

Rodzaje filtrów, reduktorów i bloków serii MULTIFIX

Grupa filtrów, reduktorów, bloków przygotowania powietrza oraz stacji przygotowania powietrza serii MULTIFIX zawiera następujące elementy: reduktory serii R, reduktory do montażu szeregowego typu RB, reduktory i zespoły reduktorów z manometrem w pokrętle typu MANOREG, reduktory sterowane pneumatycznie typu RF, filtroreduktory serii FR, filtry i filtry dokładne typu F, FV, FX, FMT,  filtry z węglem aktywnym typu FA, filtry do próżni i podciśnienia typu FVK, smarownice typu OL i M OL, bloki i stacje przygotowania powietrza 2-elementowe i 3-elementowe typu CL, elektrozawory 3/2 i sterowane pneumatycznie typu M CL i P CL, zawory kulowe z odpowietrzeniem 3/2 typu K, zawory powolnego startu typu ANFAHR, zawory zwrotne typu R CL, trójniki typu VB CL i z zamontowanym przekaźnikiem typu T CL, automatyczne spusty kondensatu HANDABLASS, oraz akcesoria montażowe, metalowe osłony zbiorników i części zamienne, olej do instalacji, kłódki itp.

Filtry, reduktory i bloki serii MULTIFIX– co warto wiedzieć?

Trwałe i estetyczne wykonanie, idealne do stosowania w maszynach i urządzeniach

Stosowanie filtrów, reduktorów i bloków serii MULTIFIX jest niezbędne dla właściwej pracy elementów pneumatyki,

Reduktorom, filtrom i smarownicom, blokom i stacjom przygotowania powietrza dedykowane są elementy montażowe, części zamienne i inne materiały eksploatacyjne.

Do pracy w trudnych warunkach zalecany jest montaż osłon metalowych zbiornika w celu jego ochrony.

Reduktor z filtrem mogą być połączone w jeden element (filtroreduktor), dostępne są także stacje 2-elementowe złożone z filtroreduktora oraz smarownicy oraz 3-elementowe czyli filtr, zawór redukcyjny i smarownica.

Smarownica ma wygodny sposób regulacji kroplenia.

Do smarownic zalecany jest olej hydrauliczny o lepkość kinematycznej 32 mm2/s

Kostki rozdzielające z zamontowanym przekaźnikiem pneumo-elektrycznym do stosowania w układach zabezpieczających przed spadkiem ciśnienia w instalacji.

Elektrozawory 3/2 i sterowane pneumatycznie oraz zawory kulowe z odpowietrzeniem to wygodny sposób na podłączanie do filtrów, reduktorów i bloków do medium roboczego

Zawory powolnego startu zabezpieczają układ przed gwałtownym ruchem siłowników podczas uruchamiania

Reduktory i filtroreduktory standardowo wyposażone są w manometr

Dostępny automatyczny spust kondensatu (standardowy- półautomat)

Bloki przygotowania powietrza oraz stacje przygotowania powietrza do stosowania w celu obniżenia kosztów i ograniczenia miejsca pod zabudowę.

Parametry techniczne:

Medium robocze:

sprężone powietrze, neutralne gazy

Dokładność filtracji:

standard - 5 mm,  dostępne 0,03 mm i  0,01 mm

Zalecane ciśnienia robocze:

ciśnienie wejściowe: - w zależności od wykonania od 1 do 16 barów (max. do 25 bar )

ciśnienie regulowane: w zależności od typu, max. od 0.5 – 16 bar (max. od 0,5 do 25 bar)

Zalecane temperatury pracy:

do +60°C.

Gwinty przyłączeniowe (wielkość): walcowe G od G1/8” do G1”

Zastosowane materiały:

korpusy – aluminium, mosiądz cynkowany, pokrętło, wkład filtrujący – tworzywo sztuczne, zbiornik – poliwęglan, uszczelnienia i membrana – NBR, osłony zbiorników – aluminium