Mocowanie do przewodów

Mocowania do przewodów są pomocniczymi elementami do stosowania dla właściwego i pewnego prowadzenia i układania przewodów pneumatycznych, elektrycznych i innych mediów roboczych. Dzięki mocowaniom do przewodów unika się ryzyka uszkodzenia mechanicznego przewodu, a także eliminuje zagrożenia dla obsługi spowodowane zwisającymi przewodami. Stosuje się mocowania do przewodów dla uporządkowanego i estetycznego ich prowadzenia w układach pneumatyki ułatwiającego ich późniejsze naprawy i identyfikację połączeń przez serwisantów. Zastosowanie mocowania do przewodu zmniejsza ryzyko awarii lub nieprawidłowości pracy maszyn spowodowanych np. przerwaniem przewodu i utraty zasilania. Użycie odpowiednich mocowań do przewodów pozwala na właściwe ułożenie się instalacji podczas pracy maszyn i urządzeń. Mocowania do przewodów stosowane są w konstrukcjach maszyn, w procesach produkcyjnych i technologicznych we wszystkich gałęziach przemysłu.

Rodzaje mocowań do przewodów

W grupie asortymentowej mocowania do przewodów znajdują się: uchwyty zbiorcze do przewodów, łączniki przewodów, zaciski nośne, opaski do przewodów wielokrotnego użycia, uchwyty do przewodów kątowe, obejmy do rur z otworem mocującym, opaski elektryczne do przewodów, uchwyty do przewodów wielokrotne, uchwyty do przewodów na rzepy, uchwyty do rur, przepusty do kabli i przewodów, listwy do przewodów, śruby dwustronne, opaski elektryczne do przewodów z miejscem na napis oraz uchwyty na opaski elektryczne.

Mocowania do przewodów – co warto wiedzieć?

Do prawidłowego montażu przewodów w instalacjach zasilających i sterujących wielu mediów roboczych.

Do zabezpieczania przewodów przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zabezpieczają przewody przed zwisaniem i możliwością uszkodzenia urządzeń.

Mocowania do przewodów pozwalają na uporządkowane prowadzenie instalacji w maszynach i urządzeniach, w halach przemysłowych i na zewnątrz budynków.

Dostosowane do montażu przewodów o szerokim zakresie średnic zewnętrznych.