Pneumatyczna technika przyłączeniowa Festo

Technika przyłączeniowa FESTO to grupa elementów niezbędnych do budowy i montażu pneumatycznych instalacji i układów zasilających. Wyroby z grupy techniki przyłączeniowej FESTO to elementy złączne i przyłączeniowe do łatwego i wielokrotnego podłączania przewodów i węży pneumatycznych oraz jako elementy armatury pneumatycznej i instalacyjnej. Złączami wtykowymi można podłączać przewody FESTO oraz elementy pneumatyki lub budować z ich użyciem instalacje zasilające do innych mediów roboczych.  Zastosowanie złączy wtykowych FESTO jako elementów armatury pneumatycznej pozwala na budowę instalacji pneumatycznych o dowolnym stopniu skomplikowania. Elementy te mogą być stosowane również w instalacjach próżni i podciśnienia. Projektanci złączom wtykowym znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu, również tam gdzie wymagane są szczególne warunki czystości (przemysł chemiczny, farmaceutyka, przemysł spożywczy, ochrona zdrowia) w wykonaniach INOX, PP (Polipropylen), PVDF i PFA (Teflon).

Rodzaje  wyrobów w grupie technika przyłączeniowa FESTO.

W grupie tej znajdują się: złączki wtykowe FESTO w różnych odmianach, złącza wtykowe do rur  PQ FESTO, przewody FESTO, łączniki wtykowe FESTO, rozgałęziacze FESTO, systemy przewodów ochronnych FESTO oraz osprzęt do pneumatycznej techniki przyłączeniowej FESTO.

Technika przyłączeniowa FESTO  – co warto wiedzieć?

Używanie złączy wtykowych FESTO jest zalecane do układów i instalacji podlegających modernizacjom lub częstym czynnościom serwisowych.

Złączki  pneumatyczne obrotowe chronią przewody i węże przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas pracy i montażu.

Złącza wtykowe FESTO mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, mosiądzu, mosiądzu niklowanego i stali nierdzewnej (INOX).

Oferowane złącza i przewody FESTO mogą być stosowane w szerokim zakresie ciśnień pracy, mediów roboczych oraz temperatur otoczenia.

Przewody ochronne FESTO można stosować do zabezpieczania typowych przewodów pneumatycznych przed czynnikami zewnętrznymi

Złącza wtykowe FESTO wykonane z tworzyw sztucznych i stali nierdzewnej mogą być stosowane w przemyśle spożywczym, mleczarskim, farmaceutycznym i w zastosowaniach związanych z ochroną zdrowia.