Precyzyjne reduktory ciśnienia, zawory proporcjonalne

Precyzyjne reduktory ciśnienia i zawory proporcjonalne są to nowoczesne i wysokiej jakości urządzenia do sterowania i regulacji ciśnienia medium roboczego. Znajdują zastosowanie w zaawansowanych technologicznie układach automatyki przemysłowej oraz w maszynach i urządzeniach. Zadaniem reduktorów precyzyjnych i proporcjonalnych jest ustawianie i utrzymywanie ciśnienia wyjściowego bez względu na wahania ciśnienia wejściowego. Dzięki precyzyjnym reduktorom utrzymywanie ciśnienia i kontrola jego nastaw są bardzo dokładne. Cechą charakterystyczną dla reduktorów precyzyjnych jest bardzo mała histereza przy wzroście i spadku nastawianego ciśnienia. Ze względu na cechy reduktora precyzyjnego,  może być on stosowany w układach sterowania i regulacji reduktorami ze sterowaniem pneumatycznym (jako tzw. pilot). Reduktory precyzyjne często wykorzystywane są w ustawnikach pozycyjnych do dokładnego pozycjonowania napędów pneumatycznych (obrotowych i liniowych)

Zawory proporcjonalne przeznaczone są do ustawiania ciśnienia wyjściowego w sposób zdalny sygnałem elektrycznym napięciowym lub prądowym. Szczególnym zastosowaniem zaworów proporcjonalnych są zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia oraz procesy technologiczne. Zaworami proporcjonalnymi można sterować przy pomocy sterowników PLC. W zaworach proporcjonalnych zastosowano wysokiej jakości magnesy proporcjonalne prądu stałego.

Rodzaje precyzyjnych reduktorów ciśnienia i zaworów proporcjonalnych.

Grupa precyzyjnych reduktorów i zaworów proporcjonalnych obejmuje: reduktory ciśnienia G3/8"-1G/2", seria 2, zestawy przewodów kabli M12x1,5, precyzyjne reduktory ciśnienia sterowane pneumatycznie G1/2", precyzyjne reduktory ciśnienia do niskich ciśnień G1/2"-G2", przewody do proporcjonalnych reduktorów ciśnienia, precyzyjne reduktory ciśnienia sterowane pneumatycznie G1/4", bardzo precyzyjne reduktory ciśnienia o dużych przepływach 1/4"-1/2", precyzyjne filtroreduktory G1/4”, precyzyjne reduktory ciśnienia seria Standard G1/4", reduktory ciśnienia do montażu szeregowego G1/4"- G3/8" seria 1, reduktory ciśnienia do montażu szeregowego G3/8"- G1/2" seria 2, proporcjonalne reduktory ciśnienia z regulacją cyfrową, reduktory ciśnienia G1/4"-G3/8" seria 1, precyzyjne reduktory do próżni i podciśnienia G1/4" – G3/4", proporcjonalne reduktory ciśnienia,  proporcjonalne reduktory ciśnienia z regulacją elektroniczną, akcesoria do proporcjonalnych reduktorów ciśnienia regulowanych cyfrowo

Precyzyjne reduktory ciśnienia i zawory proporcjonalne – co warto wiedzieć?

Reduktory precyzyjne i proporcjonalne idealne do pracy w nowoczesnych układach wymagających wysokiej precyzji utrzymywania ciśnienia.

Bardzo stabilne charakterystyki przepływowe

Zmiany ciśnienia wejściowego nie wpływają na dokładność nastawy ciśnienia wyjściowego.

Wymagane parametry pracy gwarantowane nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

Do stosowania w przemyśle precyzyjnym, chemicznym, i innych w których występują procesy technologiczne wymagające precyzyjnej regulacji ciśnień.

Mała histereza

Zawory redukcyjne i redukcyjne precyzyjne o konstrukcji membranowej

Niski pobór ciśnienia wewnętrznego

Możliwa regulacja niskich ciśnień i podciśnienia

Reduktorom precyzyjnym przewidziany jest montaż przewodowy.

Reduktor precyzyjny może być połączony z filtrem tworząc filtroreduktor precyzyjny.

Do zasilania reduktorów precyzyjnych zaleca się stosowanie sprężonego powietrza o wysokiej czystości

Reduktory proporcjonalne zalecane do wygodnego i dokładnego nastawiania ciśnienia sygnałem elektrycznym

Parametry techniczne:

Medium robocze:

sprężone powietrze, neutralne gazy inne media robocze – dane w kartach katalogowych

Zalecane ciśnienia robocze:

ciśnienie wejściowe: - w zależności od wykonania do 16 barów

ciśnienie regulowane: w zależności od typu

Zalecane temperatury pracy:

w zależności od typu max. do +60°C.

Gwinty przyłączeniowe (wielkość): walcowe G od G1/4” do G2”

Zastosowane materiały:

korpusy – mosiądz, aluminium, pokrętło – stal lub tworzywo sztuczne, uszczelnienia i membrana – NBR lub Viton,