Produkcja siłowników pneumatycznych

Firma Air-Com zajmuje się produkcją siłowników pneumatycznych tłoczyskowych i beztłoczyskowych w wersjach dwustronnego i jednostronnego działania (także z dwustronnym tłoczyskiem). Siłowniki pneumatyczne produkowane przez Air-Com charakteryzuje wysoką niezawodnością działania, małe opory ruchu i płynna praca oraz duża trwałość w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych. Siłowniki pneumatyczne są wykonywane w ciągu 24 godzin. Siłowniki pneumatyczne przeznaczone są do stosowania w układach pneumatycznych jako elementy wykonawcze realizujące napęd maszyn i urządzeń oraz do automatyzacji procesów technologicznych i produkcyjnych. Produkowane przez naszą firmę siłowniki pneumatyczne mogą być wykonane zgodnie z międzynarodowymi standardami ISO15552, ISO 6432 oraz ISO21287, co pozwala na ich pełną zamienność z siłownikami innych producentów. W tłoku siłowników pneumatycznych znajduje się magnes umożliwiający montaż bezdotykowych czujników położenia tłoka (kontaktronowych lub elektronicznych). Dla siłowników pneumatycznych z tulejami kształtowymi (zgodnych z ISO 15552, kompaktowych, beztłoczyskowych) czujniki położenia tłoka montowane są  w kanałkach typu T. Dla siłowników pneumatycznych okrągłych i o dużych średnicach nominalnych (od D160 do D320 w wykonaniu z tuleją okrągłą) czujniki położenia tłoka montowane są za pomocą specjalnych uchwytów.  W celu zwiększenia trwałości i przedłużenia okresów międzyremontowych w siłowniku pneumatycznym (z wyłączeniem siłowników kompaktowych, w których jest amortyzacja mechaniczna) stosowana jest regulowana amortyzacja pneumatyczna zabezpieczająca przed mechanicznymi uszkodzeniami tłoka i pokrywy. Produkcja siłowników pneumatycznych obejmuje zakres średnic od F10 do F320 mm o skokach do 2500 mm (skoki wykonywane są w dowolnym zakresie wg wymagań Klienta). Zastosowanie aluminium jako materiału tulei kształtowej i rury okrągłej oraz stali nierdzewnej na tłoczyska oraz uszczelnienia z NBR, poliuretanu lub Vitonu (FKM) umożliwiają posługiwanie się siłownikami pneumatycznymi w szerokim zakresie temperatur oraz w różnych środowiskach pracy.

Do produkowanych siłowników pneumatycznych dostępny jest pełen asortyment elementów mocujących.

Siłowniki pneumatyczne produkcji Air-Com – co warto wiedzieć?

W ofercie znajdują się wysokiej jakości siłowniki pneumatyczne oraz akcesoria (elementy mocujące, czujniki położenia tłoka, uchwyty montażowe itp.) do profesjonalnych zastosowań w napędach maszyn i urządzeń o szerokim zakresie średnic i skoków roboczych.

Siłowniki pneumatyczne wykonywane zgodnie z normami ISO15552, ISO6431, ISO6432, ISO21287.

Siłowniki pneumatyczne odznaczają się prostotą konstrukcji i wysoką niezawodnością i niskimi kosztami napraw i remontów.

Produkowane są siłowniki pneumatyczne znormalizowane zgodne z ISO15552 w wykonaniu MA i EL.

Przy pomocy produkowanych siłowników pneumatycznych beztłoczyskowch można realizować duże przemieszczenia mechanizmów maszyn i urządzeń.

Siłowniki pneumatyczne są odporne na przeciążenia. W przypadku jego wystąpienia napęd się zatrzymuje.

 UNITOP zapewniając pełną zamienność pomiędzy różnymi producentami.

Produkowane są siłowniki pneumatyczne tłoczyskowe i beztłoczyskowe o ruchu liniowym.

Siłowniki pneumatyczne dostępne są w wersjach jednostronnego (pchające i ciągnące) i dwustronnego działania.

Siłowniki pneumatyczne wyposażone są w magnes do współpracy z bezdotykowymi czujnikami położenia tłoka kontaktronowymi lub elektronicznymi.

Zastosowana w siłownikach pneumatycznych regulowana amortyzacja pneumatyczne zwiększa ich trwałość i zabezpiecza przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Siłowniki kompaktowe posiadają amortyzację mechaniczną.

Siłowniki pneumatyczne z magnesami pozwalają na automatyzację pracy maszyn i urządzeń.

Czujniki położenia tłoka można montować bezpośrednio w kanałkach T siłowników pneumatycznych, lub za pomocą uchwytów montażowych.

Do montażu siłowników pneumatycznych stosowane są elementy mocujące wahliwe lub stałe montowane bezpośrednio do siłownika pneumatycznego lub na jego tłoczysku.

W przestrzeniach ograniczonych zaleca się stosowanie siłowników kompaktowych.

Do siłowników pneumatycznych kompaktowych zgodnych z ISO 21287 można montować typowe elementy mocujące od siłowników ISO15552.

W siłownikach pneumatycznych stosowane są uszczelnienia wykonane z NBR, poliuretanu i Vitonu (do pracy w wysokich temperaturach).

Dostępne są części zamienne i komplety naprawcze do wszystkich typów produkowanych siłowników pneumatycznych.