Przewody pneumatyczne

Przewody pneumatyczne są powszechnie stosowane w instalacjach i układach pneumatycznych do podłączania ich elementów sterujących i wykonawczych oraz do przesyłania sprężonego powietrza (lub innych gazowych mediów roboczych). Do łączenia przewodów pneumatycznych stosowane są elementy złączne gwintowane wtykowe lub skręcane. W zależności od stopnia skomplikowania układu i sposobu prowadzenia instalacji przyłączeniowej stosuje się przewody pneumatyczne elastyczne lub sztywne. W grupie przewodów pneumatycznych znajdują się także rury PA, aluminiowe i z miedzi, które są stosowane do budowy instalacji pneumatycznych w halach przemysłowych. Rury te mogą pracować z mediami o wysokich ciśnieniach roboczych i są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki przewodom pneumatycznym antystatycznym i odpornym na odpryski spawalnicze w bezpieczny sposób można podłączać urządzenia stosowane w spawalnictwie. W celu uporządkowania połączeń w układach pneumatyki zaleca się posługiwanie przewodami pneumatycznymi w różnych kolorach oraz przewodami wielożyłowymi. Odpowiednie przycięcie przewodów pneumatycznych oraz rur ze złączkami, które zapewni szczelność w elemencie złącznym, gwarantuje użycie obcinaków do przewodów i rur.

Rodzaje przewodów pneumatycznych

Grupa przewodów pneumatycznych obejmuje: przewody pneumatyczne PU odporne na odpryski spawalnicze, rury miedziane sztywne w sztangach, obcinaki do rur, elastyczne przewody pneumatyczne PC, rury poliamidowe PA12H w sztangach, przewody pneumatyczne PU antystatyczne, przewody PU Cejn Stream Linem, przewody pneumatyczne PA,  przewody pneumatyczne PA calowe, obcinaki do przewodów, przewody pneumatyczne PU bardzo elastyczne, przewody pneumatyczne PU do złączek skręcanych, przewody pneumatyczne PU do przemysłu spożywczego, przewody pneumatyczne PA bardzo elastyczne, przewody pneumatyczne PA do centralnego smarowania, przewody wielożyłowe PA, przewody pneumatyczne PE (polietylen), przewody pneumatyczne PU calowe, przewody pneumatyczne PU trudnopalne, rury aluminiowe do złączek wtykowych, przewody TKB, przewody metalowe/tworzywo sztuczne, przewody teflonowe PTFE, przewody pneumatyczne PU wielożyłowe, przewody pneumatyczne PA wielożyłowe, rury miedziane miękkie w kręgu.

Przewody pneumatyczne – co warto wiedzieć?

Najwyższej jakości przewody pneumatyczne do zastosowań przemysłowych renomowanych producentów.

Dostosowane do pracy ze sprężonym powietrzem i innymi mediami gazowymi.

Elastyczne przewody z poliuretanu (PU) idealne do prowadzenia instalacji o małych promieniach gięcia w ograniczonych przestrzeniach.

Do prawidłowego przygotowania i cięcia przewodów i rur zaleca się stosowanie obcinaków do przewodów i rur.

Przewody pneumatyczne nadają się do złączy wtykowych i skręcanych.

Do złączy wtykowych i skręcanych zaleca się używanie przewodów pneumatycznych dedykowanych do tego typu połączeń.

Do budowy instalacji pneumatycznych (lub innych mediów roboczych o wysokich ciśnieniach) zaleca się stosowanie rur PA, rur miedzianych lub aluminiowych.

W instalacjach centralnego smarowania stosuje się przewody poliamidowe (PA) wysokociśnieniowe.

W ofercie przewody pneumatyczne dla przemysłu spożywczego.

Dostępne przewody pneumatyczne antystatyczne oraz dla zastosowań w spawalnictwie.

Różnorodność wykonań materiałowych pozwala na wszechstronne wykorzystywanie przewodów pneumatycznych w maszynach, urządzeniach oraz w procesach przemysłowych i technologicznych.