Przewody specjalne

Przewody specjalne są wyrobami przeznaczonymi do stosowania w instalacjach przemysłowych i warsztatowych do przesyłania specyficznych mediów roboczych. Ze względu na zastosowane materiały i odporność przewodami specjalnymi można przesyłać media o wysokich temperaturach. Przewody specjalne dostosowane są do pracy w wysokiej temperatury zewnętrznej. Czynniki robocze przesyłane za pomocą przewodów specjalnych mogą być wykorzystywane  w wielu branżach przemysłowych. Znajdują zastosowanie min. w przemyśle chemicznym i spawalnictwie. Oferujemy przewody specjalne wykorzystywane w spawalnictwie odporne na odpryski spawalnicze i trudnopalne. Do łączenia przewodów specjalnych są dedykowane odpowiednie elementy złączne (zwykle gwintowane). W grupie przewodów specjalnych znajdują się także osłony zabezpieczające przed uszkodzeniami mechanicznymi i przed działaniem wysokiej temperatury. W celu uporządkowania połączeń w układach pneumatycznych można posługiwać się przewodami wielożyłowymi. W instalacja centralnego smarowania o wysokim ciśnieniu zaleca się posługiwanie się przewodami PA.

Rodzaje przewodów specjalnych

Grupa przewodów specjalnych obejmuje: przewody antystatyczne, profesjonalna nagrzewnica ręczna, osłona chroniąca przed uszkodzeniami węży hydraulicznych, przewody TKB i przewody metalowe/tworzywo,   sztuczne, osłona metalowa chroniąca przed odpryskami spawalniczymi, osłona z tworzywa sztucznego, przewody pneumatyczne PU odporne na odpryski spawalnicze, przewody pneumatyczne PU antystatyczne, przewody termokurczliwe, przewody pneumatyczne PU trudnopalne, przewody PA do centralnego smarowania, przewody wielożyłowe PA, przewody gumowe antystatyczne, izolacje do wysokich temperatur, węże gumowe odporne na wysokie temperatury OLN M4M (do +135°C), węże gumowe odporne na wysokie temperatury OLN M1L (do +100°C), osłony do szybkiego montażu oraz węże gumowe odporne na wysokie temperatury OLN (do + 100° C), OLNH (do + 120°C)

Przewody specjalne – co warto wiedzieć?

Najwyższej jakości przemysłowe przewody specjalne i akcesoria do stosowania ze specyficznymi mediami roboczymi.

Dostosowane do pracy z wieloma czynnikami roboczymi (min. sprężone powietrze, olej gazy techniczne).

Do stosowania w spawalnictwie i w miejscach o wysokiej temperaturze.

Przewody specjalne odporne na odpryski spawalnicze i trudnopalne idealne do zastosowań w spawalnictwie.

W ofercie przewody i węże do wody pitnej.

W ofercie przewody specjalne gumowe do wysokich temperatur.

W instalacjach centralnego smarowania stosuje się przewody poliamidowe (PA) wysokociśnieniowe.

W ofercie przewody pneumatyczne PU dla przemysłu spożywczego.

Dostępne przewody pneumatyczne antystatyczne oraz dla zastosowań w spawalnictwie.

Dla zabezpieczenia przewodów przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem wysokiej temperatury zaleca się stosowanie odpowiednich osłon.

Przewody wielożyłowe ułatwiają montaż instalacji pneumatycznych.