Reduktory do próżni, reduktory do podciśnienia

Reduktory do próżni i podciśnienia są nowoczesnymi i wysokiej jakości urządzeniami do sterowania i regulacji podciśnienia i próżni w układach sterowania i regulacji automatyki przemysłowej. Znajdują zastosowanie w zaawansowanych technologicznie i nowoczesnych układach automatyki przemysłowej. Zadaniem reduktorów do próżni jest ustawianie i utrzymywanie podciśnienia wyjściowego i próżni bez względu na wahania zasilania wejściowego. Dzięki reduktorom do próżni i podciśnienia utrzymywanie i kontrola nastaw są bardzo dokładne i precyzyjne. Ze względu na cechy reduktorów do próżni i podciśnienia,  mogą być stosowane w nowoczesnych maszynach i urządzeniach oraz w procesach technologicznych.

Regulator próżni serii R VUB  zapobiega przekroczeniu żądanej wartości próżni poprzez otwarcie przepływu ciśnienia atmosferycznego. Znajduje on zastosowanie do regulacji układów próżniowych z tą samą próżnią roboczą. Ustawienia regulatora próżni dokonuje się gwintem drobnozwojnym na zaworze, otwarcie mechaniczne przez obciążenie sprężyną.

Rodzaje reduktorów do próżni i do podciśnienia:

Grupa reduktorów do próżni i podciśnienia obejmuje elementy: mini reduktory do podciśnienia G1/4"-G1" typu R,  reduktory do podciśnienia G1/4"- G1 ½" typu R, reduktory do próżni M5 typu RP, precyzyjne reduktory do próżni, do podciśnienia 1/4" 3/4"

Reduktory do próżni i podciśnienia – co warto wiedzieć?

Reduktory do próżni i podciśnienia idealne do pracy w nowoczesnych układach automatyki przemysłowej.

Bardzo stabilne charakterystyki przepływowe.

Brak histerezy dla reduktora do próżni typu RP

W miniaturowych regulatorach próżni serii R VUB ustawienia dokonuje się gwintem drobnozwojnym na zaworze, otwarcie mechaniczne przez obciążenie sprężyną.

Zmiany ciśnienia wejściowego nie wpływają na dokładność nastawy ciśnienia wyjściowego.

Wymagane parametry pracy gwarantowane nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

Do stosowania w przemyśle precyzyjnym, chemicznym, i innych w których występują procesy technologiczne wymagające precyzyjnej regulacji podciśnienia i próżni.

Parametry techniczne:

Medium robocze:

powietrze, neutralne gazy inne media robocze – dane w kartach katalogowych

Zalecane podciśnienia regulowane:

-  -0.35 do 0 bar dla typu RP 50 VU, -0.85 do 0 bar dla typu RP 50 VUH, -20 do  -999 mbar dla typu R12-2 VU i R 10-2 VU, -330 do – 999 mbar dla typu R...VU B

ciśnienie regulowane: w zależności od typu

Zalecane temperatury pracy:

w zależności od typu max. do +90°C.

Gwinty przyłączeniowe (wielkość): metryczne M5 (dla próżni) walcowe G od G1/8” do G1”

Zastosowane materiały:

mosiądz niklowany, polisulfon, poliuretan,, acetal, stal szlachetna uszczelnienia i membrana – NBR lub EPDM