Silniki i sterowniki Festo

Silniki i sterowniki FESTO są zaawansowanymi elementami służącymi głównie do napędu elektromechanicznych napędów FESTO. Celem stosowania napędów elektromechanicznych FESTO jest przeniesienie momentu obrotowego (przy pomocy min. przekładni FESTO) na ruch roboczy elementu wykonawczego. Silniki i sterowniki FESTO są napędami prądu stałego i odznaczają się dużymi momentami obrotowymi, niskim zużyciem energii i prostotą sterowania. Silniki skokowe (krokowe) FESTO powszechnie są stosowane do napędu urządzeń handlingowych oraz w manipulatorach i robotach przemysłowych. Do sterowania prędkością obrotu oraz momentem obrotowym silników elektrycznych FESTO stosowane są sterowniki FESTO. Napęd przy pomocy silnika elektrycznego zapewnia płynną regulację prędkości ruchu oraz siły lub momentu obrotowego i pozwala na precyzyjne pozycjonowanie.

Obszarem stosowania silników i sterowników FESTO są maszyny i urządzenia oraz procesy technologiczne wymagające dużych prędkości ruchu, elastycznego działania oraz zaawansowanego sterowania bądź regulacji. Sterowniki  FESTO (cyfrowe) umożliwiają wygodne sterowanie i regulację napędami elektrycznymi i mogą pracować w nowoczesnych systemach sterowania samodzielnie, lub tworząc sieci w rozproszonych systemach automatyki przemysłowej. Oprogramowanie jest przyjazne dla użytkownika W silnikach i sterownikach FESTO (we współpracy ze światowymi liderami w dziedzinie napędów i sterowań elektrycznych) zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne pozwalające na ich pracę w szerokim zakresie aplikacji.

Rodzaje silników i sterowników FESTO

W ofercie silników i sterowników FESTO znajdują się: silniki serwo FESTO, silniki skokowe FESTO, sterowniki FESTO, przekładnie FESTO oraz osprzęt do silników i sterowników FESTO.

Silniki i sterowniki FESTO – co warto wiedzieć?

Najwyższej jakości nowoczesne i ekonomiczne silniki i sterowniki FESTO do napędu i sterowania w maszynach, urządzeniach i procesach technologicznych.

Różnorodność wykonań pozwala na wszechstronne wykorzystywane w napędach maszyn, urządzeń oraz w procesach przemysłowych i technologicznych.

Do pracy w zaawansowanych systemach automatyki przemysłowej.

Możliwość uzyskiwania dużych prędkości obrotowych i momentów.

Szczelne obudowy.

Wymiary montażowe dopasowane do stosowania w napędach elektromechanicznych FESTO.

Silniki skokowe (krokowe) typu EMMS-ST FESTO idealne do napędu w robotów przemysłowych i manipulatorów.

Przekładnie typu EMGA-SA FESTO do przenoszenia napędu z silnika na element wykonawczy.

Sterowniki cyfrowe umożliwiają prądowe sterowanie momentem obrotowym.

Bardzo precyzyjne sterowanie prędkością obrotową.

Dostępne jednostki zasilające.

Niskie koszty eksploatacji i wysoka trwałość.

Możliwość współpracy z nowoczesnymi systemami sterowania ze sterownikami PLC.

Modele CAD 3D pozwalające na ich używanie w zaawansowanych programach wspomagających projektowanie.

Niskie opory ruchu, doskonała cicha praca i płynność ruchu

Zastosowanie najnowocześniejszych materiałów konstrukcyjnych i innowacyjnych rozwiązań.

Osprzęt elektryczny i mechaniczny do montażu oraz akcesoria do podłączania do cyfrowych układów sterowania i regulacji.

Możliwość wykonania w standardzie ATEX do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Dostęp do części zamiennych.