Szybkozłącza do form wtryskowych DN13

Szybkozłącza do form wtryskowych DN13 to elementy służące do podłączania mediów roboczych w formach wtryskowych stosowanych do formowania ciśnieniowego elementów z tworzyw sztucznych i metali charakteryzujące się dużym przepływem. Dzięki szybkozłączom do form wtryskowych DN13 podawany jest czynnik chłodzący lub grzewczy zapewniający prawidłowe parametry w trakcie procesu formowania. Czynnik grzewczy lub chłodzący przepływający za pomocą szybkozłączy do form wtryskowych DN13 zapewnia odpowiednią temperaturę formy w trakcie formowania ciśnieniowego (grzanie lub chłodzenie). Szybkozłączami do form wtryskowych DN13 wykonuje się połączenia kanałów grzewczych lub chłodzących. Przy pomocy szybkozłączy do form wtryskowych DN13 można doprowadzać czynnik roboczy pod kątem prostym. Szybkozłącza do form wtryskowych DN13, ze względu na rodzaj pracy, charakteryzuje duży przepływ oraz odporności na gorącą i zimną wodę, glikol, gorący olej i inne media stosowane w procesie formowania. Szybkozłącza do form wtryskowych DN13 mają niewielkie wymiary gabarytowe pozwalające na ich montaż w płytach formy wtryskowej o skomplikowanych kształtach oraz ze względu na konieczność montowania dużej ich ilości w kanałach umieszczonych w formach.

Rodzaje szybkozłączy do form wtryskowych DN13.

W grupie szybkozłączy do form wtryskowych znajdują się: wtyki szybkozłączki do form wtryskowych długie 13 mm, króćce do form wtryskowych z gwintem wewnętrznym metrycznym PN16, szybkozłączki do form wtryskowych pod przewód fi 13 mm, łączniki do szybkozłączy 13 mm bez zaworu, zaślepki szybkozłączki do form wtryskowych 13 mm, złączki redukcyjne z gwintem metrycznym PN16, króćce do form wtryskowych z gwintem zewnętrznym metrycznym PN16, nyple redukcyjne, szybkozłączki do form wtryskowych pod przewód fi 13 45 stopni,  szybkozłączki do form wtryskowych pod przewód 90 stopni, wtyki szybkozłączki do form wtryskowych z gwintem zewnętrznym13 mm, przedłużka do form wtryskowych fi 13 mm, mufy redukcyjne, szybkozłączki do form wtryskowych z gwintem zewnętrznym 13 mm, zaślepki z wewnętrznym gniazdem sześciokątnym, akcesoria do gwintów Loctite, szybkozłączki do form wtryskowych z gwintem zewnętrznym 90 stopni 13 mm, króćce do form wtryskowych z gwintem zewnętrznym kątowe, przedłużki do form wtryskowych z gwintem metrycznym do zabudowy termostatu, szybkozłączki do form wtryskowych z gwintem zewnętrznym 45 stopni 13 mm, wtyki szybkozłączki do form wtryskowych kątowe 13 mm oraz tyki szybkozłączki do form wtryskowych, kątowe 13 mm.

Szybkozłącza do form wtryskowych DN13 – co warto wiedzieć?

Szybkozłącza do form wtryskowych do stosowania jako elementy przyłączeniowe do form wtryskowych.

Szybkozłącza do form wtryskowych niezbędne do utrzymywania prawidłowych parametrów temperaturowych podczas procesu formowania.

Szybkozłącza do form wtryskowych zapewniają odpowiednie chłodzenie formy nagrzewającej się w trakcie wtryskiwania tworzywa lub metali.

Małe wymiary gabarytowe, wysokie parametry przepływowe.

Szybkozłącza do form wtryskowych są odporne na działanie wysokich i niskich temperatur (w zakresie -20°C do 160°C) dla wykonań standardowych.

Odporne na wodę, oleje, glikol i inne czynniki grzewcze i chłodzące.

Wykonanie z mosiądzu z uszczelnieniami Viton.