Technika próżniowa Festo

Technika próżniowa FESTO to elementy do wytwarzania próżni, przesyłania oraz wykorzystujące próżnie jako medium robocze (przyssawki). Technikę próżniową FESTO wykorzystuje się w układach chwytających manipulatorów lub robotów przemysłowych. Elementy wytwarzające próżnię (generatory próżni FESTO) są podstawowymi urządzeniami służącymi do wytworzenia medium roboczego. Zwykle działają na zasadzie eżektora, gdzie do wytworzenia podciśnienia jest niezbędne sprężone powietrze. Generatory próżni FESTO odznaczają się wysoką niezawodnością i stabilnością wytwarzanej próżni i mogą być montowane bezpośrednio przed urządzeniami chwytającymi (przyssawkami). Technika próżniowa FESTO znajduje zastosowanie we wszystkich procesach przemysłowych i technologicznych oraz tam, gdzie wymagane jest przenoszenie i manipulowanie elementami lub wyrobami. Dzięki odpowiednim wykonaniom elementów chwytających (przyssawek) można podnosić, przenosić i manipulować przedmiotami wykonanymi z różnorodnych materiałów (w tym przepuszczających powietrze). Technika próżniowa FESTO szczególnie nadaje się do przenoszenia elementów płaskich (arkusze blachy, papier, tektura) i bardzo często stosowana jest w systemach transportowych i pakujących. Dostępne rozwiązania w technice próżniowej FESTO pozwalają na budowę skomplikowanych i niezawodnych maszyn i urządzeń.

Rodzaje elementów w technice próżniowej FESTO

Grupa technika próżniowa FESTO obejmuje: generatory podciśnienia FESTO, technika chwytania podciśnieniowego FESTO oraz osprzęt do podciśnienia FESTO.

Technika próżniowa FESTO– co warto wiedzieć?

Najwyższej jakości systemy wykorzystywane w technice próżniowej FESTO do zastosowań przemysłowych.

Elementy do chwytania (przyssawki) przeznaczone do manipulowania  przedmiotami w zrobotyzowanych i zautomatyzowanych systemach produkcyjnych.

Przedmioty chwytane mogą być wykonane z różnorodnych materiałów.

Możliwość automatyzacji linii bądź gniazd produkcyjnych.

Modułowa konstrukcja z możliwością rozbudowy.

Szeroka oferta rozwiązań konstrukcyjnych.

Modele CAD 3D pozwalające na ich używanie w zaawansowanych programach wspomagających.

Zastosowanie najnowocześniejszych materiałów konstrukcyjnych i innowacyjnych rozwiązań.

Osprzęt do montażu przyssawek i generatorów oraz inne akcesoria ułatwiające montaż.