Wyspy zaworowe Festo

Wyspy zaworowe FESTO są zaawansowanymi systemami sterowania łączącymi w jednym urządzeniu część pneumatyczną (zawory rozdzielające FESTO) oraz elektroniczną bądź elektryczną część sterującą. Stanowią najbardziej rozbudowane moduły stosowane w układach pneumatycznych. Zadaniem wysp zaworowych FESTO jest sterowanie napędami pneumatycznymi FESTO, procesami technologicznymi i produkcyjnymi. Zastosowanie wysp zaworowych FESTO zmniejsza ilość elementów złącznych i przyłączeniowych niezbędnych do podłączenia elementów układów sterowania, umożliwia zabudowę w  szafach sterowniczych. Wyspy zaworowe FESTO to wiele innowacyjnych rozwiązań pozwalających na modułową konfigurację i projektowanie systemów sterowania indywidualnego (sterującego elementami konkretnych maszyn lub elementów procesów produkcyjnych) lub złożonych i rozproszonych systemów sterowania i regulacji. Jest to możliwe dzięki rozbudowanemu systemowi urządzeń peryferyjnych (min. interfejsów wejściowych i wyjściowych, dekoderów sygnału itp.) pozwalających na komunikowanie się wysp zaworowych zarówno z nadrzędnymi sterownikami jak również między sobą. Takie możliwości dają projektantom narzędzia pozwalające na tworzenie bardzo zaawansowanych systemów sterowania i regulacji. Dzięki wyspom zaworowym FESTO jest możliwość rozbudowy istniejących układów, poprzez dodanie kolejnych bloków zaworów ze sterowaniem. 

Wyspy zaworowe FESTO występują w wielu odmianach, od podstawowych gdzie zawory rozdzielające montowane są na płycie przyłączeniowej aż do w pełni konfigurowalnych i mogących pracować w sieci (z wieloma protokołami transmisji danych (LAN, PROFIBUS i innych). Pośrednimi typami wysp zaworowych FESTO są rozwiązania zintegrowane oraz z możliwością rozbudowy o kolejne zawory rozdzielające.

Wyspy zaworowe FESTO – co warto wiedzieć?

Szeroka oferta wysp zaworowych FESTO stosowanych do sterowania napędami pneumatycznymi FESTO wykorzystywane we zaawansowanych układach automatyki przemysłowej.

Idealne do automatyzacji linii produkcyjnych, procesów technologicznych bądź gniazd produkcyjnych.

Kompaktowa budowa, trwałe wykonanie i niewielkie rozmiary, redukcja ilości przewodów pneumatycznych i elektrycznych, elementów złącznych i przyłączeniowych.

Dostępne różne funkcje (3/2, 5/2, 5/3, 2x3/2) i wielkości zaworów FESTO (sterowanych elektrycznie i pneumatycznie) do montażu na wyspach o bardzo dobrych parametrach przepływowych.

Możliwość elastycznej i łatwej rozbudowy poprzez dokładanie kolejnych zaworów.

Wyjścia pneumatyczne z przyłączkami do przewodów zamontowane na wyspach zaworowych.

Możliwość bezpośredniego sterowania wyspami zaworowymi ze sterowników PLC.

Dostępne różne moduły i urządzenia peryferyjne (przyłącza Multi-pin, fieldbus, IO-Link, I-Port)

Dostępne protokoły transmisji: CANopen, Profibus DP, DeviceNet, AS-Interface, CC-Link EtherCAT, EtherNet/IP, Modbus/TCP, PROFINET, CPI-B).

Możliwość komunikowania się i wymiany informacji pomiędzy wyspami.

Współpraca z nowoczesnymi systemami czujników.

Idealne do montażu w szafach sterowniczych.

W zaworach FESTO montowanych na wyspach zastosowano najnowsze rozwiązania uszczelnień oraz rozwiązania konstrukcyjne gwarantujące ich wysoką trwałość w różnych warunkach pracy.

Łatwy i szybki montaż wysp zaworowych FESTO w maszynach i urządzeniach i szafach sterowniczych.

Dedykowane dla konkretnych branży rozwiązania wysp zaworowych FESTO.

Dostępne modele CAD 3D i programy wspomagające konfigurowanie wysp zaworowych FESTO.

Osprzęt do montażu inne akcesoria ułatwiające montaż i podłączanie elektryczne.