Złącza kłowe do piaskowania

Złącza kłowe do piaskowania to złącza przeznaczone do łączenia węży i dysz wykorzystywanych w procesie  piaskowania z rozstawem pazurów i zaczepów mocujących 58 mm. Dzięki złączom kłowym do piaskowania  można w szybki i wygodny sposób łączyć przewody zasilające w piaskarkach stałych i mobilnych. Cechą charakterystyczną złączy kłowych do piaskowania  jest możliwość wielokrotnego podłączania przewodów i węży pneumatycznych oraz ich symetryczność (brak różnicy między wtyczką a gniazdem). Konstrukcja  złączy kłowych do piaskowania zabezpiecza elementy złączy przed kontaktem ze środkami ściernymi transportowanymi przy pomocy sprężonego powietrza. Oferta złączy kłowych do piaskowania obejmuje wykonania z gwintem wewnętrznym (do 2”) oraz z końcówkami do przewodów pneumatycznych (do średnicy zew. 70 mm). Wąż do piaskowania mocowany jest w złączu poprzez jego włożenie do wnętrza tulei złącza oraz przykręcenie do tulei wkrętami blokującymi. Złączami kłowymi do piaskowania przesyłane są media o ciśnieniach do 12 bar. Przy stosowaniu złączy kłowych do piaskowania należy uwzględniać fakt, że nie posiadają one funkcji odcinania medium i połączenie nie może odbywać się pod ciśnieniem. Szczelne połączenie odcinkó przewodów za pomocą złącza kłowego do piaskowania odbywa się poprzez przekręcenie łączących elementów które posiadają  dwa zaczepy (kły), zachodzące na występy złącza. Aby zminimalizować ryzyko przypadkowego rozłączenia i związanego z tym ryzyka obrażeń, zaleca się użycie opcjonalnego klipsa blokującego dostarczanego ze złączkami z tworzywa (nylon) jako standardu w łącznikach z żeliwa ciągliwego. Złącza kłowe do piaskowania wykonane są z żeliwa ocynkowanego lub tworzywa sztucznego . Standardowo złącza kłowe do piaskowania posiadają uszczelkę z gumy olejoodpornej NBR.

Rodzaje złączy kłowych do piaskowania

Oferta złączy kłowych do piaskowania zawiera: złącza kłowe do piaskowania pod przewód, rozstaw 58 mm, uszczelki do złączy kłowych do piaskowania rozstaw 58 mm, złącza kłowe do piaskowania z gwintem wewnętrznym rozstaw 58 mm, akcesoria do złączy kłowych do piaskowania oraz przewody do piaskowania odporne na ścieranie EN ISO 3861:2008.

Złącza kłowe do piaskowania – co warto wiedzieć? 

Złącza kłowe do piaskowania do szybkiego i wygodnego montażu przewodów i węży przesyłających środki wykorzystywane w maszynach i urządzenia do piaskowania.

Złącza kłowe do piaskowania do łączenia przewodów o średnicach zewnętrznych do 70 mm.

Złącza kłowe do piaskowania nie posiadają funkcji odcinania medium.

Dostępne uszczelnienia do złączy kłowych do piaskowania.

Dostępne przewody i węże do piaskowania.

Złącza kłowe do piaskowania SSKG 32135 z żeliwa jak również złącza kłowe do piaskowania z tworzywa posiadają polepszony system uszczelniający, w którym wąż przylega bezpośrednio do uszczelki. Zaletą rozwiązania jest że materiał do obróbki strumieniowej nie może zostać wciśnięty za uszczelkę.