Złączki PVCU EN1452-3

Złączki PVCU EN1452-3 to system złożony z wielu elementów służący do budowy instalacji zasilających gdzie medium roboczym jest woda. Rury i kształtki są wykonane z mieszanek, w których skład wchodzi PVC, środki stabilizujące, barwniki oraz wypełniacze. Dzięki złączkom PVCU EN1452-3 można wykonywać sieci wodociągowe do przesyłania wody pitnej. Instalacjami wykonanymi z użyciem złączek PVCU EN1452-3 można odprowadzać ścieki kanalizacyjne. Montaż rury w złączce PVCU EN1452-3 odbywa się poprzez sklejenie przy pomocy specjalistycznego kleju. W ten sposób uzyskuje się trwałe i szczelne połączenie. Oprócz złączki PVCU EN1452-3 w ofercie znajdują się również zawory kulowe z napędem ręcznym, pneumatycznym i elektrycznym oraz zawory zwrotne. Zawory ze sterowaniem pneumatycznym i elektrycznym mogą być wykorzystywane do automatycznego sterowania instalacjami wodnymi. W grupie  zaworów kulowych występuje wersja przemysłową i tańsza wersja wodna. Wersja wodna jest dostępna tylko z uszczelkami z EPDM, natomiast wersja przemysłowa dostępna jest również z uszczelkami FKM.

Rodzaje złączek PVCU EN1452-3

W ofercie złączek PVCU EN1452-3 znajdują się następujące elementy: zawory gwintowane PVCU wersja przemysłowa, kleje do złączek PVCU, trójniki redukcyjne PVCU, kolana wzmacniające PVCU, nyple gwintowane PVCU, mufy gwintowane PVCU, trójniki PVCU, śrubunki klejone z gwintem wewnętrznym PVCU, oringi do złączek PVCU, zaślepki z gwintem wewnętrznym PVCU, ręczne zawory membranowe, pędzle do kleju PVCU, zawory kulowe PVCU z siłownikiem pneumatycznym, pneumatyczne zawory membranowe NC PVCU, rury PVC-U, zmywacz do złączek PVCU, mufy PVCU, redukcje PVCU, śrubunki klejone z gwintem zewnętrznym PVCU, króćce do węży z gwintem zewnętrznym PVCU, śrubunki gwintowane PVCU, zaślepki z gwintem zewnętrznym PVCU, czwórniki PVCU, zaślepki PVCU, tuleje do kołnierza PVCU, kołnierze luźne PVCU, złączki grodziowe PVCU, kolana gwintowane 45° PVCU, zawory gwintowane PVCU do wody, złączki z gwintem zewnętrznym PVCU, kolana 90° PVCU, śrubunki klejone  PVCU, uszczelki do kołnierzy PVCU, trójniki wzmacniające PVCU, redukcje krótkie PVCU, redukcje PVCU, kolana gwintowane PVCU, trójniki gwintowane PVCU, zawory kulowe do wody PVCU ze złączką klejoną,  zawory kulowe PVCU do wody, zawory kulowe PVCU wersja przemysłowa, zawory kulowe PPH wersja przemysłowa,  zawory kulowe PVCU do wody z gwintem wewnętrznym ze złączką klejoną,  zawory kulowe PPH gwintowane wersja przemysłowa, zawory zwrotne PVCU, zawory zwrotne gwintowane PVCU, zawory kulowe PVCU z siłownikiem elektrycznym, pneumatyczne zawory membranowe NO PVCU, uchwyty do rur PVC-U, złączki wzmacniane z gwintem wewnętrznym PVCU, króćce do węży PVCU oraz kolana 45° PVCU

Złączki PVCU EN1452-3 – co warto wiedzieć?

Złączki PVCU EN1452-3 służą do budowy instalacji wodnych.

Przeznaczone do pracy z wodą o ciśnieniu max. 16 bar.

Montaż rury w kształtkach z użyciem kleju.

Przed sklejeniem zaleca się oczyszczenie połączenia specjalnym środkiem odtłuszczającym (zmywacz do złączek PVCU).

Proste i łatwe wykonywanie instalacji.

Dostępna szeroka oferta kształtek pozwalających na wykonywanie dowolnych instalacji zasilających.

Dostępne rury PVC-U o średnicach zewnętrznych od 16mm do 110 mm.

Występują wersje zaworów kulowych ze sterowaniem ręcznym, pneumatycznym i elektrycznym do stosowania w układach automatyki.

Uwaga: Kształtki PVC i rury PVC nie nadają się do sprężonego powietrza!