Złączki wtykowe do przemysłu spożywczego

Złączki wtykowe do przemysłu spożywczego typu FDA serii IQS są przeznaczone do pracy z różnymi mediami roboczymi i służą do wykonywania dowolnych instalacji w przemyśle spożywczym. Konstrukcja  złączek wtykowych dla przemysłu spożywczego umożliwia szybkie i łatwe osadzenie przewodu w złączce i wielokrotny montaż i demontaż przewodu lub węża. Złączkami wtykowymi dla przemysłu spożywczego łączy się przewody w różnych wykonaniach materiałowych dostosowanych do konkretnych aplikacji.

Rodzaje złączek wtykowych dla przemysłu spożywczego

Oferta złączek wtykowych dla przemysłu spożywczego (FDA) obejmuje: złączki i przyłączki wtykowe proste IQSG FDA, złączki wtykowe kątowe IQSL FDA, trójniki wtykowe z gwintem zewnętrznym typu T IQST FDA, łączniki wtykowe IQSG FDA, złączki wtykowe z redukcją ze złączką wtykową IQSG FDA, grodziowe złączki wtykowe typu IQSS FDA, złączki przelotowe wtykowe, złączki kątowe wtykowe z łącznikiem L z nyplem wtykowym IQSG FDA, zaślepki do złączek wtykowych IQSC FDA.  

Złączki wtykowe dla przemysłu spożywczego – co warto wiedzieć?

Posiadają dopuszczenia FDA, NSF, ACS i KTW. Pozwala to na ich stosowanie w przemyśle spożywczym.

Przy stosowaniu przewodów poliuretanowych do wykonywania instalacji wodnych zaleca się stosowanie wodoodpornych (odpornych na hydrolizę) przewodów polietero-poliuretanowych (PUN).

Parametry techniczne:

Medium robocze- sprężone powietrze i gazy neutralne, woda, płyny, płynna żywność oraz łagodne środki chemiczne

Rodzaje i zakresy średnic przewodów i węży:

Złącza wtykowe służą do montażu elastycznych przewodów i węży o średnicy zewnętrznej od 4mm do 12 mm. Węże i przewody mogą być wykonane z poliuretanu PU (PUN), polietylenu PE, poliamidu PA oraz przewodów i węży teflonowych (PTFE)

Zalecane ciśnienia robocze:

max. do 16 barów (dostosowane również do podciśnienia od -0,95 bara), dla przewodu Ø 12 mm: maks. 10 bar

Zalecane temperatury pracy:

-20°C do max. +70°C (dla wody minimalna temperatura +1°C).

Gwinty przyłączeniowe:

Walcowe G o wielkościach od G1/8” do G1 ½”

Zastosowane materiały:

Złącza wtykowe wykonane są z poliacetalu POM z certyfikatem FDA, uszczelnienie NBR z certyfikatem FDA.