Zwijacze przewodów

Zwijacze przewodów są urządzeniami warsztatowymi stosowanymi do podłączania zasilania narzędzi i urządzeń przemysłowych mobilnych i mogących zmieniać swoje miejsce położenia. Stosowane  w układach pneumatycznych zasilających np. wiertarki, klucze pneumatyczne, szlifierki, młoty pneumatyczne, pistolety do zszywek lub hydraulicznych (do podłączania przenośnych i mobilnych narzędzi) elektrycznych i wodnych. Użycie zwijaczy przewodów ułatwia manipulowanie narzędziami i pozwala na wygodne organizowanie miejsca pracy. Przewód zastosowany w zwijaczach przewodów po skończonej pracy może zostać samoczynnie lub ręcznie nawinięty na bęben zwijacza przewodu. Innym zadaniem zwijaczy przewodów jest podłączanie elementów pneumatyki, hydrauliki oraz urządzeń elektrycznych w maszynach lub urządzeniach znajdujących się w dużej odległości od źródła zasilania lub takich które zmieniają swoje położenie podczas pracy. Zwijacze przewodów mogą być montowane na ścianach i sufitach warsztatów i hal produkcyjnych przy pomocy uchwytów montażowych, przewody mogą dodatkowo być prowadzone przy pomocy prowadnic przewodów. Zwijacze przewodów występują także w wersji przenośnej. Na bębnach zwijaczy przewodów mogą być nawinięte przewody pneumatyczne, hydrauliczne i elektryczne o różnych średnicach oraz długościach wykonane z różnych materiałów. Zwijaczami przewodów można także wygodnie podłączać urządzenia przenośne lub przewoźne (np. niewielkie sprężarki, zasilacze hydrauliczne).

Dzięki zwijaczom przewodów unika się zwisania przewodów podczas działania maszyn i urządzeń, co mogło by doprowadzić do ich uszkodzenia lub utrudniać pracę obsługi. Końcówki przewodów w zwijaczach przewodów mogą być zakończone standardowymi szybkozłączkami DN7,2 i króćcami, końcówkami gwintowanymi lub wtyczką/gniazdem elektrycznym.

Rodzaje zwijaczy do przewodów.

W grupie zwijaczy przewodów znajdują się: zwijacze przewodów do sprężonego powietrza do 14 bar, zwijacze przewodów do sprężonego powietrza i wody do 15 bar, kable zabezpieczające do przewodów i węży, zwijacze przewodów do sprężonego powietrza i wody do 50 bar, zwijacze przewodów do oleju hydraulicznego wody i smaru do 220 bar, stopery do przewodów i węży, zwijacze przewodów do wody do 10 bar, zabezpieczenie przed przerwaniem przewodu, profesjonalne zwijacze do przewodów i wózki do węży, zwijacze przewodów Cejn do 16 bar, zwijacze przewodów elektrycznych Cejn, zwijacze ze stali nierdzewnej do przewodów do 250 bar, zwijacze z przewodem pneumatycznym z szybkozłączkami NW7,2, zwijacze do przewodów z rączka i regulowanym hamulcem do 300 bar, zwijacze do przewodów i wózki do węży standard, prowadnice na ścianę do przewodów, uchwyty na ścianę do przewodów i węży, uchwyty do zwijaczy przewodów oraz aluminiowe zwijacze przewodów do sprężonego powietrza i wody do 15 bar.

Zwijacze przewodów – co warto wiedzieć?

Zwijacze przewodów do zastosowań przemysłowych oraz warsztatowych.

Trwałe i niezawodne rozwiązania konstrukcyjne, wysoka jakość wykonania.

Zwijacze przewodów szczególnie nadają się do podłączania narzędzi pneumatycznych (szlifierki, wiertarki, gwintownice, pistolety do zszywek, klucze pneumatyczne itp.), hydraulicznych, wodnych i elektrycznych.

Występują w wersji ze zwijaniem automatycznym i ręcznym.

Zwijacze przewodów do montażu na ścianach lub sufitach oraz w wersjach przenośnych

Zakończenia przewodów na zwijaczach przewodów szybkozłączkami NW7,2, gwintowane lub wtyczką lub gniazdem elektrycznym o różnych standardach.

Dostępne różne wykonania materiałowe bębna i osłony zwijaczy przewodów.

Dostępne różne średnice i długości przewodów nawiniętych na bęben zwijaczy przewodów.

W ofercie zwijacze przewodów do wysokich ciśnień i hydrauliki.

Elastyczne przewody zastosowane w zwijaczach przewodów z poliuretanu (PU) posiadają małe promieniach gięcia.