Akcesoria montażowe na tłoczysko

Akcesoria montażowe na tłoczysko to elementy mocujące siłowników pneumatycznych o ruchu liniowym służące do ich zabudowy w maszynach i urządzeniach. Dzięki akcesoriom montażowym na tłoczysko można wykonać połączenia wahliwe siłowników, pozwalające na swobodne przemieszczanie się siłownika podczas ruchu. Akcesoria montażowe na tłoczysko wykonywane są min. zgodnie z normami ISO, co pozwala na ich wymienność pomiędzy różnymi producentami oraz zapewnia standardowe wymiary pod zabudowę. Sprzęgła  elastyczne oraz końcówki kątowe z przegubem do siłowników pneumatycznych stosuje się dla eliminowania błędów montażowych i wykonawczych zespołów napędowych. Końcówka z przegubem kulowym zamontowana na tłoczysku siłownika pneumatycznego pozwala na eliminowanie obciążeń promieniowych niekorzystnie oddziałujących na uszczelnienia w siłowniku. Różne wykonania materiałowe akcesoriów montażowych na tłoczysko (stal niklowana, stal nierdzewna, tworzywo sztuczne) umożliwiają pracę zespołu napędowego z siłownikiem pneumatycznym w różnych warunkach otoczenia. Standardowymi akcesoriami montażowymi na tłoczysko wykonuje się także mocowania siłowników pneumatycznych pracujących pod kątem w dowolnych pozycjach.

Rodzaje akcesoriów montażowych na tłoczysko.

Grupa akcesoriów montażowych na tłoczysko zawiera następując elementy: płyty przyłączeniowe do siłowników pneumatycznych, sprzęgła elastyczne do siłowników pneumatycznych, końcówki proste z przegubem kulowym z gwintem zewnętrznym do siłowników pneumatycznych, końcówki kątowe z przegubem do siłowników pneumatycznych, końcówki proste z przegubem kulowym z tworzywa sztucznego do siłowników pneumatycznych, końcówki proste z przegubem kulowym do siłowników pneumatycznych, końcówki widełkowe ze sworzniem do siłowników pneumatycznych oraz końcówki widełkowe do siłowników pneumatycznych

Akcesoria montażowe na tłoczysko – co warto wiedzieć?

Akcesoria montażowe na tłoczysko (z gwintami wewnętrznymi i zewnętrznymi) do stosowania z siłownikami pneumatycznymi standardowymi (zgodnymi z ISO 15552, ISO 6432, ISO 21287, CNOMO, kompaktowymi, okrągłymi, dociskowymi itp).

Akcesoria montażowe na tłoczysko są niezbędne dla prawidłowego zamontowania siłownika w maszynach i urządzeniach.

Możliwość eliminowania błędów montażowych poprzez zastosowanie końcówek prostych z przegubem kulowym, końcówek kątowych z przegubem do siłowników pneumatycznych oraz sprzęgieł elastycznych.

Końcówki z przegubem kulowym zwiększają trwałość siłownika i żywotność uszczelnień poprzez niwelowanie niekorzystnych sił promieniowych mogących oddziaływać na siłownik.

Zastosowanie akcesoriów montażowych na tłoczysko wymagane jest dla siłowników o długich skokach roboczych.

W trudnych warunkach pracy siłowników pneumatycznych zaleca się stosowanie akcesoriów montażowych na tłoczysko wykonanych z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.

Akcesoria montażowe na tłoczysko wymagają zabezpieczenia przed odkręceniem.