Pistolety automatyczne

Firma Walther Pilot jest wiodącym światowym producentem automatycznych pistoletów natryskowych. Produkty Walther Pilot są w stanie sprostać najbardziej wygórowanych wymaganiom jakościowym. Wśród szerokiej oferty firmy każdy znajdzie pistolet odpowiadający jego potrzebom – wyposażony w odpowiednie dysze i przeznaczony do aplikacji konkretnego rodzaju.
Pistolety automatyczne firmy Walther Pilot znajdują swoje zastosowanie w przemyśle meblarskim, lakierniczym, samochodowym, służą również do znakowania. Przy doborze pistoletu należy zwrócić uwagę jaki środek będziemy za jego pomocą nanosić, jak szeroki ma być strumień nanoszonego medium, czy pistolet posiada regulację strumienia (ważne wtedy gdy rozpylamy medium na powierzchnie różnej wielkości przy użyciu tego samego pistoletu). Pistolety automatyczne często stosowane są do znakowania np. wadliwych wyrobów. Znajdują swoje zastosowanie zarówno na liniach produkcyjnych, jak i na ramionach manipulatorów i robotów.

Pistolety automatyczne Walther Pilot serii WA z szybkozłączem są przeznaczone do natryskiwania farb, kolorów, środków antyadhezyjnych, olejów i innych płynów. W zależności od lepkości płynu używa się różne wielkości dysz. W zależności od położenia regulacji strumienia natryskowego pistolet ten rozpyla się od okrągłego do płaskiego

Cechą specjalną serii WA900 jest możliwość zmiany pistoletu natryskowego w ciągu kilku sekund bez odłączania lub demontażu przewodów powietrznych i płynów. Przerwy w pracy są ograniczone do minimum.

Adapter szybkiego zwalniania powinien być połączony z maszyną / robotem.

  • Dostępne wymiary dyszy (ø mm):
    0,3 / 0,5 / 0,8 / 1,0 / 1,2 / 1,4 / 1,5 / 1,7 / 2,0 / 2,5 / 3,0 / 3,5
  • Wyposażone w regulator grzechotkowy dla łatwej regulacji ilości płynu
  • Płynna regulacja strumienia natrysku z okrągłego do płaskiego strumienia za pomocą zewnętrznych regulatorów ciśnienia powietrza.