Połączenia Quick Line

Połączenia Quick Line zawierają szeroką gamę elementów wykorzystywanych przy montażu oraz rozbudowie aluminiowego systemu instalacji Aircom System, do dystrybucji sprężonego powietrza, próżni, wody, płynów i innych mediów gazowych. Zobacz na filmie, jak działają połączenia Quick Line wykonane z polimeru i z aluminium.

Połączenia Quick Line wykorzystuje się w montażu precyzyjnych rur aluminiowych o średnicach od D20 do D110 mm oraz 168,3 mm (6”). Pozwalają na wykonywanie dowolnych pod względem konfiguracji instalacji zasilających w media robocze. Montaż połączeń Quick Line systemu Aircom nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi i może być wykonywany ręcznie.


Połączenia Quick Line do instalacji aluminiowych Aircom System dostępne są w dwóch wykonaniach materiałowych:

 1. połączenia z aluminium serii Quick Line (dla rur aluminiowych o średnicach od 20 mm do 168 mm).
 2. połączenia z polimeru PA6 serii Quick Line (dla rur aluminiowych o średnicach od 16 mm do 63 mm).


Połączenia Quick Line - co warto wiedzieć?

 • Do właściwego obcięcia montowanej rury aluminiowej oraz jej przygotowania (usunięcia ostrych krawędzi) w połączeniach Quick Line zaleca się stosowanie obcinaków do rur typu DIRTAT oraz gradowników serii DIRSM.
 • Podczas montażu rur aluminiowych w połączeniach Quick Line zalecany jest specjalny środek smarujący (lubrykant Aircom System), który ułatwia wsunięcie rury i gwarantuje prawidłowe ułożenie się uszczelki.
 • Przy dokręcaniu nakrętek w połączeniach Quick Line zaleca się stosowanie dedykowanych kluczy co zapewni bardzo trwałe i szczelne połączenie.
  podczas montażu rury w połączeniach Quick Line wykorzystywać należy miarkę typu QLMIS służącą do zaznaczenia na rurze (w zależności od średnicy) miejsca do którego należy nasunąć złącze.
 • Do tworzenia rozgałęzień instalacji wykorzystywane są trójniki typu QLTEPA oraz trójniki gwintowane typu QLTPAL
 • Trójniki redukcyjne typu QLTRPA pozwalają na łączenie rur aluminiowych o różnych średnicach.
 • Do połączeń prostych rur aluminiowych o różnych średnicach stosowane są redukcje typu QLRIDPA.
 • Do zaślepiania rur aluminiowych wykorzystywane są zaślepki typu QLCAAL.
 • Złączki gwintowane z gwintem wewnętrznym typu QLMPMAL oraz zewnętrznym typu QLMNMAL i QLMNPA pozwalają na bezpośrednie podłączenie do rury aluminiowej odbiorników lub np. urządzeń i elementów pneumatycznych.


Zobacz także: