Przewody do sprężonego powietrza, do wody

Przewody do sprężonego powietrza, do wody są powszechnie stosowane w instalacjach i układach pneumatycznych oraz wodnych do podłączania ich elementów. Służą do przesyłania sprężonego powietrza oraz wody (lub innych mediów roboczych) w tym w rozwiązaniach stosowanych w pożarnictwie i ochronie przeciwpożarowej. Do łączenia przewodów do sprężonego powietrza, do wody stosowane są elementy złączne gwintowane wtykowe oraz skręcane. W zależności od stopnia skomplikowania układu (także sposobu prowadzenia i kształtu instalacji przyłączeniowej) stosuje się przewody do sprężonego powietrza, do wody elastyczne lub sztywne. W grupie przewodów do sprężonego powietrza i wody znajdują się także rury PA oraz aluminiowe, które są stosowane do budowy instalacji pneumatycznych i wodnych w halach przemysłowych i budynkach. Rury te mogą pracować z mediami o wysokich ciśnieniach roboczych i są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki przewodom do sprężonego powietrza, do wody antystatycznym i odpornym na odpryski spawalnicze w bezpieczny sposób można podłączać urządzenia stosowane w spawalnictwie. W celu uporządkowania połączeń w układach pneumatyki można posługiwać się przewodami do sprężonego powietrza w różnych kolorach oraz przewodami wielożyłowymi.  Podłączanie narzędzi pneumatycznych ułatwiają zwijadła do przewodów pneumatycznych. Odpowiednie przycięcie przewodów do sprężonego powietrza, do wody oraz rur ,które zapewni szczelność, gwarantuje stosowanie obcinaków do przewodów i węży.

Rodzaje przewodów do sprężonego powietrza, do wody.

Grupa przewody do sprężonego powietrza, do wody obejmuje:przewody techniczne zbrojone, przewody antystatyczne, przewody przemysłowe do sprężonego powietrza i wody, profesjonalne przewody do wody i węże ogrodowe, węże do wody pitnej ze złączem strażackim Storz, węże do wody pitnej bez zakuć, przewody pneumatyczne PU calowe, przewody pneumatyczne PA calowe, rury poliamidowe PA12H w sztangach, przewody TKB i przewody metalowe/tworzywo sztuczne, przewody pneumatyczne PA wielożyłowe, przewody przemysłowe do sprężonego powietrza lub wody do 80 bar, przewody gumowe do sprężonego powietrza lub wody, węże gaśnicze ze złączem strażackim Storz DIN 14811 (2008), przewody pneumatyczne PU,  przewody pneumatyczne PU do złączek skręcanych, przewody PU Cejn Stream Line, elastyczne przewody pneumatyczne PC, przewody teflonowe PTFE, przewody pneumatyczne PL, przewody techniczne zbrojone zakute w szybkozłączki NW7,2, przewody gumowe do hamulców pneumatycznych, przewody do wody TRIX ROTSTRAHL, przewody do wody GOLDSCHLANGE do 30 bar, rury aluminiowe do złączek wtykowych, przewody do wody pitnej, przewody do wody pitnej AQUAPAL, zwijacze węży i przewodów pneumatycznych, automatyczne zwijacze węży do oleju hydraulicznego, obcinaki do przewodów i węży, przewody i węże przemysłowe ze złączem strażackim Storz, przewody pneumatyczne PU do przemysłu spożywczego, przewody pneumatyczne PU odporne na odpryski spawalnicze, przewody pneumatyczne PU trudnopalne, przewody pneumatyczne PU antystatyczne, przewody pneumatyczne PA,  przewody pneumatyczne PA bardzo elastyczne, przewody pneumatyczne PA do centralnego smarowania,  przewody wielożyłowe PA, płaskie przewody pneumatyczne oraz węże gaśnicze bez zakuć DIN 14811 (2008).

Przewody do sprężonego powietrza i wody – co warto wiedzieć?

Najwyższej jakości przewody do sprężonego powietrza i wody do zastosowań przemysłowych renomowanych producentów.

Dostosowane do pracy ze sprężonym powietrzem i wodą.

Elastyczne przewody z poliuretanu (PU) idealne do prowadzenia instalacji o małych promieniach gięcia w ograniczonych przestrzeniach.

W ofercie przewody i węże do wody pitnej.

Do prawidłowego przygotowania i cięcia przewodów i węży zaleca się stosowanie obcinaków do przewodów i rur.

Przewody do sprężonego powietrza nadają się do złączy wtykowych i skręcanych.

Do złączy wtykowych i skręcanych zaleca się używanie przewodów pneumatycznych dedykowanych do tego typu połączeń.

Do budowy instalacji pneumatycznych i wodnych (lub innych mediów roboczych) zaleca się stosowanie rur PA lub aluminiowych wraz z dedykowanymi im złączami.

W instalacjach centralnego smarowania stosuje się przewody poliamidowe (PA) wysokociśnieniowe.

W ofercie przewody pneumatyczne PU dla przemysłu spożywczego.

Dostępne przewody pneumatyczne antystatyczne oraz dla zastosowań w spawalnictwie.

Różnorodność wykonań materiałowych pozwala na wszechstronne wykorzystywanie przewodów do sprężonego powietrza i wody w maszynach, urządzeniach oraz w procesach przemysłowych i technologicznych.

Przewody gumowe przeznaczone do różnorodnych zastosowań, do przesyłania wody i powietrza, cieczy hydraulicznych oraz środków chemicznych.

Dla zabezpieczenia przewodu gumowego przed uszkodzeniami mechanicznymi zaleca się stosowanie oplotu stalowego lub tekstylnego.