Rury aluminiowe

Rury aluminiowe są wykorzystywane do budowy instalacji Aircom System służących do dystrybucji sprężonego powietrza, próżni, wody, płynów i innych mediów gazowych. Znajdą zastosowanie zarówno w przemyśle jak i w warsztatach. Obejrzyj film o tworzeniu instalacji aluminiowych Aircom System!

W naszej ofercie znajdują się precyzyjne rury aluminiowe o średnicach od D16 do D110 mm, w sztangach o długości, w zależności od rodzaju, od 4000 mm lub 6000 mm.
Rury aluminiowe charakteryzuje mała masa oraz pokrycie tworzywem o wysokiej wytrzymałości mechanicznej oraz odporności na działanie czynników atmosferycznych, w tym promieniowania UV. Wykonywane są w kolorach: niebieskim, szarym oraz zielonym, co pozwala na wizualne rozróżnienie przesyłanych mediów roboczych.
Zastosowanie rur aluminiowych eliminuje wady tradycyjnych materiałów stosowanych do wykonywania instalacji - rur stalowych lub tworzywowych - takie jak: duża masa i możliwość korozji rur stalowych, odkształcanie się instalacji tworzywowych pod wpływem temperatury, brak lub ograniczona możliwość rozbudowy oraz konieczność stosowania specjalistycznych narzędzi do montażu.
Do prowadzenia instalacji w miejscach o utrudnionym dostępie stosuje się rury aluminiowe podwójnie wygięte typu QLSCI.


Zobacz także: