SMC

Firma SMC to jeden ze światowych liderów oferujący najwyższej jakości innowacyjne, kompleksowe i zaawansowane rozwiązania w obszarze sterowania i napędu pneumatycznego oraz elektrycznego.
Elementy zaprojektowane i produkowane przez SMC znajdują zastosowanie we wszystkich branżach przemysłowych, a w szczególności w automatyce przemysłowej, mechatronice i robotyce. Dzięki stosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań konstrukcyjnych oraz używaniu materiałów i komponentów od kwalifikowanych dostawców elementy SMC charakteryzują:
- najwyższa jakość i estetyka wykonania,
- wyjątkowa trwałość i wytrzymałość w najbardziej wymagających warunkach pracy
- bardzo dobre parametry techniczne i eksploatacyjne.


Oferta SMC obejmuje produkty dzięki którym można zaprojektować i wykonać dowolny układ sterowania pneumatycznego i elektronicznego lub układ regulacji stosowany w:
- maszynach i urządzeniach
- procesach technologicznych
- procesach produkcyjnych.
Wysokie parametry i niezawodność układów wynikają z możliwości zastosowania najnowszych elektronicznych systemów sterowania rozproszonego i indywidualnego, zaawansowanych i inteligentnych wysp zaworowych sterowanych programowalnymi sterownikami PLC oraz systemów czujników i przetworników wielu wielkości fizycznych.
Firma SMC produkuje także grupy asortymentowe, dedykowane dla określonych branży przemysłowych, które stworzone zostały dzięki wieloletniemu doświadczeniu i kontaktom z końcowymi użytkownikami. Dotyczy to np. przemysłu spożywczego, chemicznego, motoryzacyjnego lub przemysłu opakowań. W ofercie SMC znajdują się także specjalne elementy pneumatyki i mechatroniki zaprojektowane do stosowania w nietypowych, specyficznych i indywidualnych rozwiązaniach.
Ze względu na światowy zasięg SMC oferuje grupy wyrobów spełniające wymagania określonych rynków, w tym normy wymiarowe i normy bezpieczeństwa.
Duża część asortymentu SMC jest dostępna jest z naszego magazynu, co gwarantuje krótkie terminy realizacji dostawy.


Główne grupy produktowe SMC

  • zawory rozdzielające
  • siłowniki pneumatyczne i napędy
  • napędy elektryczne
  • elementy przygotowania powietrza
  • złącza i przewody
  • zawory sterujące natężeniem przepływu
  • czujniki ciśnienia i przekaźniki
  • technika próżniowa
  • elementy do procesów technologicznych


Zobacz także: