Sprężarki i kompresory


Przy wyborze sprężarki, obok własnych potrzeb i możliwości, warto uwzględnić poniższe kryteria:  • Ciśnienie robocze odbiorników sprężonego powietrza – jeden z najważniejszych parametrów definiujących dobór sprężarki. Należy pamiętać, że po przepływie powietrza przez elementy układów uzdatniania i przygotowania następuje ok. 10% spadek ciśnienia sprężonego powietrza wytwarzanego przez sprężarkę.  • Wydajność, będąca zapotrzebowaniem odbiorników sprężonego powietrza jest podstawową informacją, według której powinien następować dobór sprężarki. Urządzenie o niewłaściwie dobranej wydajności (zbyt niskiej bądź przeszacowanej) może być przyczyną nieprawidłowej pracy lub uszkodzenia całego układu pneumatycznego.  • Wymagane parametry czystości dostarczanego powietrza – wiele układów roboczych wymaga odpowiedniej klasy czystości sprężonego powietrza (wg normy ISO 8573-1:2010), np. w niektórych układach należy zapewnić sterylną jego czystość, bez obecności oleju. Do tych szczególnych warunków pracy dobrze nadają się oferowane przez Air-Com sprężarki bezolejowe.  • Tryb pracy sprężarki – dobór rodzaju sprężarki zależy również od tego, czy pracuje w trybie ciągłym czy przerywanym. Jest to o tyle ważne, że parametr ten określa żywotność oraz efektywne dopasowanie maszyny do aktualnych potrzeb klienta.

Jesteśmy autoryzowanym dealerem sprężarek wiodących producentów światowych i polskich marekAtlas Copco, Abac, Airpol. Naszym klientom przedstawiamy kompleksowe rozwiązania, od doboru właściwych urządzeń, przez projekt i wykonanie instalacji układu sprężonego powietrza. Prowadzimy serwis i naprawy sprężarek oraz przeglądy okresowe instalacji pneumatycznych.


Naprawa i serwis kompresorów - sprawdź naszą ofertę!


Posiadamy w sprzedaży następujące rodzaje sprężarek:

  1. Sprężarki tłokowe – olejowe i bezolejowe

  2. Sprężarki śrubowe – olejowe i bezolejowe

  3. Sprężarki spiralne


Atlas Copco to jeden z wiodących światowych producentów asortymentu z zakresu pneumatyki przemysłowej. Atutem szwedzkiego producenta jest wszechstronny i szeroki wachlarz produktów.


Włoski producent ABAC specjalizuje się w produkcji uniwersalnych sprężarek i kompresorów do zastosowań w małych i średnich firmach.


Airpol to największy polski producent szerokiej gamy rozwiązań dla pneumatyki przemysłowej.


Kliknij w logo poniżej, aby poznać ofertę producenta.Zobacz także: