Sprężarki spiralne

Sprężarki spiralne są maszynami służącymi do wytwarzania sprężonego powietrza o wysokiej czystości pozbawionego zanieczyszczeń stałych i oleju. Są wykorzystywane w nowoczesnych przemysłowych instalacjach pneumatycznych  wymagających bardzo wysokiej czystości powietrza. Sprężarki spiralne należą do grupy sprężarek wyporowych rotacyjnych i mogą być sprężarkami o zmiennej wydajności, dzięki możliwości sterowania prędkością obrotową silnika napędzającego. Działają na zasadzie ciągłego sprężania powietrza poprzez zwiększanie ciśnienia przy zmniejszaniu objętości zasysanego powietrza atmosferycznego przez wirnik spiralny. Wirnik spiralny napędzany i zamontowany mimośrodowo, współpracuje ze stałym elementem spiralnym umieszczonym w korpusie wykonując ruchy mimośrodowe. Wirnik ruchomy i element spiralny stały sprężarki spiralnej są osadzone względem siebie z przesunięciem o 180°, co tworzy w trakcie ruchu zmniejszającą się objętość. Ze względu na budowę i działanie sprężarek spiralnych, które w sposób ciągły dostarczają sprężone powietrze, w instalacji pneumatycznej nie występuje pulsacja ciśnienia i natężenia przepływu. W sprężarkach spiralnych nie ma potrzeby stosowania chłodzenia ani smarowania olejem, w związku z tym powietrze jest pozbawione zanieczyszczeń i pozostałości resztkowych oleju. Napędem stosowanym w oferowanych sprężarkach spiralnych jest silnik elektryczny napędzający bezpośrednio wirnik spiralny stopnia sprężającego poprzez wałek wykorbiony. Sterowanie prędkością obrotową silnika elektrycznego (np. z zastosowaniem falownika) pozwala na zmianę wydajności sprężarki spiralnej (tzw. sprężarki spiralne zmiennoobrotowe). Sprężarki spiralne mogą być wykonywane z zabudową na zbiorniku ciśnieniowym lub dostarczane w wersji bez zbiornika. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom sterowania zastosowanym w sprężarkach spiralnych można w ekonomiczny sposób wytwarzać czyste medium robocze wykorzystywane do zasilania elementów pneumatyki. Oferujemy sprężarki spiralne renomowanych producentów ATLAS COPCO oraz AIRPOL. Obszarem zastosowaniem sprężarek spiralnych są specyficzne aplikacje dla elektroniki, lakiernictwa i malarni, medycyny i lecznictwa, sprzętu laboratoryjnego, pomiarowego i precyzyjnego czy stomatologii. 

Rodzaje sprężarek spiralnych.

Grupa sprężarki spiralne zawiera następujące urządzenia: sprężarki spiralne Atlas Copco typ SF1-8 SKID/TWIN, sprężarki spiralne Atlas Copco typ SF2+-22+, sprężarki spiralne Atlas Copco typ SF1-6 MONO, sprężarki spiralne Airpol z wbudowanym osuszaczem 2-15 kW, sprężarki spiralne Atlas Copco typ SF11+-22+ DUPLEX oraz sprężarki spiralne Airpol wersja podstawowa 2-15 kW

Sprężarki spiralne – co warto wiedzieć?

Profesjonalne nowoczesne i niezawodne sprężarki spiralne o prostej konstrukcji, dużej wytrzymałości do zastosowań wymagających wyjątkowo dobrej jakości powietrza do ciśnienia 10 barów stanowiące alternatywę dla tłokowych sprężarek bezolejowych.

Ekonomiczne i niezawodne rozwiązanie do zasilania urządzeń i elementów pneumatycznych redukujące koszty wytwarzania sprężonego powietrza.

Sprężarki spiralne gwarantują niska temperaturę powietrza wylotowego.

Przy użyciu sprężarek spiralnych dostarczane jest sprężone powietrze o bardzo wysokiej czystości bez pulsacji ciśnienia i przepływu.

Sprężarki spiralne zaprojektowane są do pracy ciągłej.

Sprężarki spiralne są pozbawione wibracji podczas pracy.

Wygodne sterowanie i możliwość budowania nowoczesnych zautomatyzowanych sprężarkowni.

Sprężarki spiralne charakteryzują się bardzo niskim poziomem hałasu.

Sprężarki spiralne po dostawie i zabudowaniu nadają się do pracy po podłączeniu zasilania prądem elektrycznym.

Oferujemy materiały eksploatacyjne do sprężarek spiralnych, zapewniamy prawidłowy dobór sprężarki do układu oraz posiadamy wszystkie elementy i urządzenia dodatkowe w tym elementy uzdatniania i przygotowania sprężonego powietrza.