Sprężarki śrubowe bezolejowe

Sprężarki śrubowe bezolejowe są maszynami służącymi do wytwarzania sprężonego powietrza pozbawionego zanieczyszczeń stałych i oleju. Są wykorzystywane w nowoczesnych instalacjach pneumatycznych przemysłowych wymagających bardzo wysokiej czystości powietrza. Sprężarki śrubowe bezolejowe należą do grupy sprężarek wyporowych i mogą być sprężarkami o zmiennej wydajności. Działają na zasadzie ciągłego sprężania (zwiększania ciśnienia poprzez zmniejszenie objętości) zasysanego powietrza atmosferycznego przepływającego pomiędzy wirnikami śrubowymi podczas obrotu. W odróżnieniu od sprężarek śrubowych olejowych wirniki śrubowe nie stykają się ze sobą. Ze względu na budowę i działanie sprężarek śrubowych bezolejowych, które w sposób ciągły dostarczają sprężone powietrze, w instalacji pneumatycznej nie występuje pulsacja ciśnienia i natężenia przepływu. W sprężarkach śrubowych bezolejowych stosuje się chłodzenie powietrzem. Osiągnięcie wyższych ciśnień (do 10 bar) możliwe jest w sprężarkach śrubowych bezolejowych dwustopniowych dzięki chłodzeniu powietrza pomiędzy stopniami (intercooler). W sprężarkach śrubowych bezolejowych do chłodzenia i smarowania może być wykorzystywana woda wtryskiwana bezpośrednio do komory sprężania. Takie chłodzenie i niższa temperatura pracy w porównaniu do sprężarek tłokowych pozwala na ciągłą pracę pod obciążeniem przez 24 godziny na dobę. Napędem stosowanym w oferowanych sprężarkach śrubowych bezolejowych jest silnik elektryczny napędzający jeden z wirników stopnia sprężającego. Sterowanie prędkością obrotową silnika elektrycznego (np. z zastosowaniem falownika) pozwala na zmianę wydajności sprężarki śrubowej bezolejowej (tzw. sprężarki śrubowe bezolejowe zmiennoobrotowe). Sprężarki śrubowe bezolejowe dostarczane są w wersji bez zbiornika. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom sterowania zastosowanym w sprężarkach śrubowych bezolejowych można w ekonomiczny sposób wytwarzać czyste medium robocze wykorzystywane do zasilania elementów pneumatyki. Oferujemy sprężarki śrubowe bezolejowe renomowanych producentów ATLAS COPCO oraz AIRPOL.

Rodzaje sprężarek śrubowych bezolejowych.

Grupa sprężarki śrubowe bezolejowe zawiera następujące urządzenia: sprężarki śrubowe bezolejowe Airpol jednostopniowe, sprężarki śrubowe bezolejowe Airpol dwustopniowe, sprężarki śrubowe bezolejowe Atlas Copco typ AQ15-30VSD chłodzone powietrzem oraz sprężarki śrubowe bezolejowe Atlas Copco typ AQ15-30VSD chłodzone wodą.

Sprężarki śrubowe bezolejowe – co warto wiedzieć?

Profesjonalne nowoczesne i niezawodne sprężarki śrubowe bezolejowe o dużej żywotności do zastosowań przemysłowych do ciśnienia 10 barów.

Ekonomiczne i niezawodne rozwiązanie do zasilania urządzeń i elementów pneumatycznych w medium robocze redukujące koszty wytwarzania sprężonego powietrza.

Do uzyskiwania ciśnień do 10 barów stosowane są sprężarki śrubowe bezolejowe dwustopniowe.

Przy użyciu sprężarek śrubowych bezolejowych dostarczane jest sprężone powietrze o bardzo wysokiej czystości bez pulsacji ciśnienia i przepływu.

Sprężarki śrubowe bezolejowe dostosowane są do pracy ciągłej.

Wygodne sterowanie i możliwość budowania nowoczesnych zautomatyzowanych sprężarkowni.

Sprężarki śrubowe bezolejowe charakteryzują się niskim poziomem hałasu.

Do usuwania wody z instalacji pneumatycznych zaleca się stosowanie osuszaczy lub w prostszych aplikacjach filtrów cyklonowych lub zwykłych.

Sprężarki śrubowe bezolejowe po dostawie i zabudowaniu nadają się do pracy po podłączeniu zasilania prądem elektrycznym.

Oferujemy materiały eksploatacyjne do sprężarek śrubowych bezolejowych, zapewniamy prawidłowy dobór sprężarki do układu oraz posiadamy wszystkie elementy i urządzenia dodatkowe, w tym elementy uzdatniania i przygotowania sprężonego powietrza.

Prowadzimy serwis sprężarek śrubowych bezolejowych.