Sprężarki śrubowe olejowe

Sprężarki śrubowe olejowe są maszynami służącymi do wytwarzania sprężonego powietrza o wysokiej czystości pozbawionego zanieczyszczeń stałych, które są wykorzystywane w nowoczesnych instalacjach pneumatycznych przemysłowych i warsztatowych. Sprężarki śrubowe olejowe należą do grupy sprężarek wyporowych i mogą być sprężarkami o zmiennej wydajności. Działają na zasadzie ciągłego sprężania (zwiększania ciśnienia poprzez zmniejszenie objętości) zasysanego powietrza atmosferycznego podczas obrotu w przestrzeniach występujących w zespole dwóch współpracujących ze sobą wirników śrubowych. Ze względu na zasadę działania sprężarek śrubowych olejowych, które w sposób ciągły dostarczają sprężone powietrze, w instalacji pneumatycznej nie występuje pulsacja ciśnienia i natężenia przepływu. W sprężarkach śrubowych olejowych stosuje się stałe chłodzenie olejem chłodzącym wtryskiwanym do komory sprężania z separatora. Olej hydrauliczny spełnia także funkcję uszczelniającą i smarującą ruchome części i łożyska. Takie chłodzenie i niższa o połowę temperatura pracy niż w sprężarkach tłokowych pozwala na jej ciągłą pracę pod pełnym obciążeniem przez 24 godziny na dobę. Napędem stosowanym w oferowanych sprężarkach śrubowych olejowych jest silnik elektryczny napędzający jeden z wirników stopnia sprężającego. Sterowanie prędkością obrotową silnika elektrycznego (np. z zastosowaniem falownika) pozwala na zmianę wydajności sprężarki śrubowej olejowej (tzw. sprężarki śrubowe olejowe zmiennoobrotowe). Zespół sprężarki śrubowej olejowej wraz z elementami sterowania (włączniki elektryczne, presostaty, falowniki i elementy dodatkowe) może być zabudowany na zbiorniku, którego zadaniem jest gromadzenie sprężonego powietrza oraz uzupełnianie strat ciśnienia podczas pracy elementów pneumatyki. Sprężarki śrubowe olejowe mogą być wykonane także w wersji bez zbiornika. Dostępne są wersje sprężarek śrubowych olejowych z zabudowanym falownikiem oraz z osuszaczem ziębniczym.  Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom sterowania zastosowanym w sprężarkach śrubowych olejowych można w ekonomiczny sposób wytwarzać medium robocze wykorzystywane do zasilania elementów pneumatyki. Oferujemy sprężarki śrubowe olejowe renomowanych producentów ATLAS COPCO oraz AIRPOL.

Rodzaje sprężarek śrubowych olejowych.

Grupa sprężarki śrubowe olejowe zawiera następujące urządzenia: sprężarki śrubowe Atlas Copco typ GX2-7 (2-7 kW), sprężarki śrubowe Atlas Copco typ GA7-37VSD+ (7-37 kW) z wbudowanym falownikiem, sprężarki śrubowe Atlas Copco typ GA5-30 (5-30 kW), sprężarki śrubowe Airpol wersja podstawowa 3-315 kW, sprężarki śrubowe Airpol z wbudowanym falownikiem 5-315 kW, sprężarki śrubowe Airpol z wbudowanym osuszaczem 3-315 kW, sprężarki śrubowe Airpol z osuszaczem i falownikiem 5-315 kW, sprężarki śrubowe Atlas Copco typ G7-15 (7-15 kW), sprężarki śrubowe Atlas Copco typ GA11+-30+ (11-30 kW)

Sprężarki śrubowe olejowe – co warto wiedzieć?

Profesjonalne nowoczesne i niezawodne sprężarki śrubowe olejowe o dużej żywotności do zastosowań przemysłowych i warsztatowych o ciśnieniach do 15 barów.

Ekonomiczne i niezawodne rozwiązanie do do zasilania urządzeń i elementów pneumatycznych redukujące koszty wytwarzania sprężonego powietrza.

Przy użyciu sprężarek śrubowych olejowych dostarczane jest sprężone powietrze o wysokiej czystości bez pulsacji ciśnienia i przepływu.

Sprężarki śrubowe olejowe dostosowane są do pracy ciągłej.

Wygodne sterowanie i możliwość budowania nowoczesnych zautomatyzowanych sprężarkowni.

Sprężarki śrubowe olejowe wyposażone w falownik posiadają zmienną wydajność co zmniejsza koszty wytwarzania sprężonego powietrza poprzez dopasowanie wydajności do rzeczywistego zużycia.

Sprężarki śrubowe olejowe charakteryzują się niskim poziomem hałasu.

Ze względu na olej stosowany do chłodzenia i smarowania, w instalacjach wymagających niezwykle wysokiej czystości powietrza wymagana jest dodatkowa filtracja.

Do usuwania oleju mogącego znajdować się w instalacji zaleca się stosowanie filtrów koalescencyjnych.

Do usuwania wody z instalacji pneumatycznych zaleca się stosowanie osuszaczy lub w prostszych aplikacjach filtrów cyklonowych lub zwykłych.

Sprężarki śrubowe olejowe po dostawie i zalaniu olejem nadają się do pracy po podłączeniu zasilania prądem elektrycznym.

Stopień sprężający wraz z napędem i osprzętem może być zabudowany na zbiorniku ciśnieniowym o różnej pojemności.

Oferowane sprężarki śrubowe olejowe ATLAS COPCO i AIRPOL mogą posiadać zabudowany osuszacz ziębniczy.

Oferujemy materiały eksploatacyjne do sprężarek śrubowych olejowych, zapewniamy prawidłowy dobór sprężarki do układu oraz posiadamy wszystkie elementy i urządzenia dodatkowe, w tym elementy uzdatniania i przygotowania sprężonego powietrza.

Prowadzimy serwis sprężarek śrubowych olejowych.