Sprężarki tłokowe bezolejowe

Sprężarki tłokowe bezolejowe są to urządzenia do wytwarzania sprężonego powietrza wykorzystywanego w instalacjach pneumatycznych przemysłowych i warsztatowych. Sprężarki tłokowe bezolejowe zalicza się do typu sprężarek wyporowych. Posiadają one stałą wydajność, a ich zasada działania polega na sprężaniu (zmniejszaniu objętości i zwiększania ciśnienia) zasysanego powietrza atmosferycznego w tulei cylindrowej przez poruszający się tłok. W sprężarkach tłokowych bezolejowych pierścienie uszczelniające tłok w tulei cylindrowej wykonane są z PTFE lub z tworzywa z dodatkiem węgla i nie wymagają stosowania smarowania. Dzięki sprężarkom tłokowym bezolejowym zapewnia się otrzymywanie sprężonego powietrza wolnego od oleju i mogą być one wykorzystywane do zasilania układów i elementów pneumatyki wymagających wysokiej czystości powietrza. Ze względu na zasadę działania sprężarek tłokowych bezolejowych w instalacji pneumatycznej może występować naturalna pulsacja ciśnienia i natężenia przepływu. Do napędu sprężarek tłokowych bezolejowych wykorzystywany jest silnik elektryczny, który napędza poprzez przekładnię pasową stopień sprężający. Zespół napędowy i stopień sprężający sprężarki tłokowej bezolejowej wraz z osprzętem do sterowania (włączniki elektryczne, presostaty i elementy dodatkowe) zabudowany jest na zbiorniku, którego zadaniem jest gromadzenie sprężonego powietrza a także stabilizacja ciśnienia i natężenia przepływu oraz zapobieganie częstemu załączania się sprężarki. Sprężarki tłokowe bezolejowe mogą być wykonane w wersji stacjonarnej lub przewoźnej. Dzięki sprężarkom tłokowym bezolejowym można w ekonomiczny sposób wytwarzać medium robocze wykorzystywane do zasilania elementów pneumatyki. Oferujemy sprężarki tłokowe bezolejowe renomowanych producentów ABAC, ATLAS COPCO oraz AIRPOL.

Rodzaje sprężarek bezolejowych tłokowych.

Grupa sprężarki tłokowe bezolejowe zawiera: sprężarki tłokowe bezolejowe Atlas Copco typ LFX0,7-2,0, sprężarki tłokowe bezolejowe Atlas Copco typ LZ7-10, sprężarki tłokowe bezolejowe Airpol typ AB1,5-7,5 kW, sprężarki tłokowe bezolejowe Atlas Copco typ LF2-10 oraz sprężarki tłokowe bezolejowe Atlas Copco typ LFX0,7-2,0 Dental

Sprężarki tłokowe bezolejowe – co warto wiedzieć?

Profesjonalne i niezawodne sprężarki tłokowe bezolejowe do zastosowań przemysłowych i warsztatowych o ciśnieniach od 10 barów.

Ekonomiczne i niezawodne rozwiązanie do wytwarzania czystego sprężonego powietrza do zasilania urządzeń i elementów pneumatycznych wymagających wysokiej klasy czystości powietrza.

Sprężarki tłokowe bezolejowe szczególnie nadają się do zastosowań w lakiernictwie, przemyśle spożywczym i o szczególnych wymaganiach higienicznych.

Sprężarki tłokowe bezolejowe wymagają przerw w pracy i nie zaleca się ich stosowania w ruchu ciągłym.

Do usuwania wody z instalacji pneumatycznych zaleca się stosowanie osuszaczy lub w prostszych aplikacjach filtrów cyklonowych lub zwykłych.

Sprężarki tłokowe bezolejowe nadają się do pracy bezpośrednio po dostawie i po podłączeniu zasilania elektrycznego.

Stopień sprężający wraz z napędem i osprzętem zabudowany jest na zbiorniku ciśnieniowym o różnej objętości.

W ofercie sprężarki bezolejowe tłokowe Atlas Copco typ LFX0,7-2,0 Dental do napędu narzędzi dentystycznych.

Oferujemy materiały eksploatacyjne do sprężarek tłokowych bezolejowych, zapewniamy prawidłowy dobór sprężarki do układu oraz posiadamy wszystkie elementy i urządzenia dodatkowe w tym elementy uzdatniania i przygotowania sprężonego powietrza.

Sprężarki tłokowe bezolejowe mogą być transportowane w dowolnym położeniu.