Sprężarki tłokowe olejowe

Sprężarki tłokowe olejowe są urządzeniami do wytwarzania sprężonego powietrza wykorzystywanego w instalacjach pneumatycznych przemysłowych i warsztatowych. Sprężarki tłokowe olejowe należą do grupy sprężarek wyporowych o stałej wydajności działających na zasadzie sprężania (zwiększania ciśnienia poprzez zmniejszenie objętości) zasysanego powietrza atmosferycznego w tulei cylindrowej przez poruszający się tłok. Ze względu na zasadę działania sprężarek tłokowych olejowych w instalacji pneumatycznej następuje naturalna pulsacja ciśnienia i natężenia przepływu. Napędem stosowanym w oferowanych sprężarkach tłokowych olejowych jest silnik elektryczny napędzający, poprzez przekładnię pasową, stopień sprężający. Zespół napędowy i stopień sprężający sprężarki tłokowej olejowej wraz z elementami sterowania (włączniki elektryczne, presostaty i elementy dodatkowe) zabudowany jest na zbiorniku, którego zadaniem jest gromadzenie sprężonego powietrza a także stabilizacja ciśnienia i natężenia przepływu oraz zapobieganie ciągłej pracy sprężarki. Sprężarki tłokowe olejowe mogą być wykonane w wersji stacjonarnej lub przewoźnej. Dzięki sprężarkom tłokowym olejowym można w ekonomiczny sposób wytwarzać medium robocze wykorzystywane do zasilania elementów pneumatyki. Oferujemy sprężarki tłokowe olejowe renomowanych producentów ABAC, ATLAS COPCO oraz AIRPOL.

W sprężarkach tłokowych olejowych czynnikiem smarującym powierzchnie cierne jest olej, który może dostawać się do sprężonego powietrza. W układach wymagających odpowiedniej klasy czystości powietrza wymagana jest dodatkowa filtracja w celu usunięcia pozostałości oleju.

Rodzaje sprężarek olejowych tłokowych.

Grupa sprężarki tłokowe olejowe zawiera: sprężarki tłokowe Abac seria Pro, sprężarki tłokowe Atlas Copco typ LT2-20 15bar-20bar-30bar, sprężarki tłokowe Abac seria B4900-B7000, sprężarki tłokowe Atlas Copco typ LE2-20, sprężarki tłokowe Airpol 4-11 kW oraz sprężarki tłokowe Abac seria Line

Sprężarki tłokowe olejowe – co warto wiedzieć?

Profesjonalne i niezawodne sprężarki tłokowe olejowe do zastosowań przemysłowych i warsztatowych o ciśnieniach od 10 barów do 30 barów.

Ekonomiczne i niezawodne rozwiązanie do wytwarzania sprężonego powietrza do zasilania urządzeń i elementów pneumatycznych.

Dostępne wersje dwustopniowe (z dwoma cylindrami) dla ciśnienia do 30 bar.

Ze względu na olej stosowany do smarowania połączeń ruchowych w instalacjach wymagających dużej czystości powietrza wymagana jest dodatkowa filtracja.

Do usuwania oleju mogącego znajdować się w instalacji zaleca się stosowanie filtrów koalescencyjnych.

Do usuwania wody z instalacji pneumatycznych zaleca się stosowanie osuszaczy lub w prostszych aplikacjach filtrów cyklonowych lub zwykłych.

Sprężarki tłokowe olejowe po dostawie i zalaniu olejem nadają się do pracy po podłączeniu zasilania elektrycznego.

Stopień sprężający wraz z napędem i osprzętem zabudowany jest na zbiorniku ciśnieniowym o różnej pojemności.

Oferowane sprężarki tłokowe olejowe ATLAS COPCO mogą posiadać zabudowany osuszacz ziębniczy.

Oferujemy materiały eksploatacyjne do sprężarek tłokowych olejowych, zapewniamy prawidłowy dobór sprężarki do układu oraz posiadamy wszystkie elementy i urządzenia dodatkowe, w tym elementy uzdatniania i przygotowania sprężonego powietrza.

Sprężarki olejowe napełnione olejem wymagają transportu w położeniu poziomym.