Szybkozłącza bezpieczne NW7,2 DN7,2

Szybkozłącza bezpieczne NW7,2 DN7,2 są przeznaczone do stosowania w instalacjach pneumatycznych i gazów neutralnych do łączenia przewodów przesyłających media robocze oraz do podłączania elementów układów pneumatycznych. Szybkozłącza bezpieczne NW7,2 DN7,2 to systemy szybkich i bezpiecznych połączeń do stosowania w pneumatycznych systemach zasilania sprężonym powietrzem o ciśnieniu do 16 barów. Dzięki szybkozłączom bezpieczne NW7,2 DN7,2 można w szybki, prosty, wygodny i bezpieczny sposób łączyć przewody i węże pneumatyczne oraz przewody spiralne z odbiornikami bez użycia narzędzi. W ofercie szybkozłączy bezpiecznych NW7,2 DN7,2 znajdują się elementy z gwintami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz z końcówkami do przewodów pneumatycznych a także wtyki będące alternatywą dla połączeń skręcanych lub wtykowych. Szybkozłącza bezpieczne NW7,2 DN7,2 dostępne są w wykonaniach ze stali cynkowanej, stali nierdzewnej lub tworzywa. Nadają się do stosowania w wielu branżach przemysłowych oraz do zastosowań warsztatowych. Dla połączenia przewodu pneumatycznego przy pomocy szybkozłączy bezpiecznych NW7,2 DN7,2 stosowane są dwa elementy – szybkozłączka (tzw. część damska) oraz wtyk (króciec, tzw. część męska). W przypadku stosowania szybkozłączy bezpiecznych NW7,2 DN7,2 unika się efektu gwałtownego otwarcia połączenia i gwałtownego spadku ciśnienia oraz niekontrolowanego „wystrzelenia” i trzepotania przewodu. W przypadku szybkozłączy bezpiecznych NW7,2 DN7,2 z tuleją przesuwną najpierw następuje odcięcie gniazda i odpowietrzenie wtyku, który znajduje się jeszcze w gnieździe. Dla szybkozłączy bezpiecznych NW7,2 DN7,2 z  przyciskiem otwarcie połączenia odbywa się w dwóch etapach. Pierwsze przyciśnięcie odpowietrza połączenie, a drugie zwalnia wtyk.  Dla wykonań z tworzywa sztucznego wtyk zwalniany jest dopiero wtedy, gdy ciśnienie resztkowe po stronie wtyku spadnie poniżej ok. 0,5 bara. Po wypięciu wtyku (króćca) szybkozłącza bezpiecznego NW7,2 DN7,2 część damska szybkozłącza bezpiecznego NW7,2 DN7,2 spełnia rolę zaworu odcinającego do zamknięcia przepływu czynnika roboczego. Szybkozłącza bezpieczne NW7,2 DN7,2 stosuje się do podłączania urządzeń mobilnych i przewoźnych, narzędzi pneumatycznych, pistoletów malarskich, pistoletów do zdmuchiwania i pompowania kół lub urządzeń znajdujących się w pewnej odległości od źródła zasilania. Szybkozłącza bezpieczne NW7,2 DN7,2 i wtyki szybkozłączy posiadają znormalizowane wymiary, co pozwala na stosowanie różnorodnych ich kombinacji  z przewodami o różnych średnicach wykonanych z poliuretanu PU, poliamidu PA i polietylenu PL.

Rodzaje szybkozłączy bezpiecznych NW7,2 DN7,2

W grupie szybkozłączy bezpiecznych NW7,2 DN7,2 znajdują się: szybkozłączki bezpieczne z przyciskiem NW7,2 gwint wewnętrzny, szybkozłączki bezpieczne Cejn NW7,2 z gwintem zewnętrznym, wtyki szybkozłączki NW7,2 bezpieczne gwint wewnętrzny, szybkozłączki bezpieczne z suwakiem NW7,2 pod przewód, szybkozłączki NW7,2 bezpieczne gwint zewnętrzny, szybkozłączki bezpieczne NW7,2 Oetiker, gwint wewnętrzny, szybkozłączki bezpieczne z suwakiem NW7,2 Oetiker gwint wewnętrzny, szybkozłączki bezpieczne z suwakiem NW7,2 gwint wewnętrzny, szybkozłączki bezpieczne pod przewód, szybkozłączki bezpieczne NW7,2 Oetiker gwint zewnętrzny, wtyki szybkozłączki NW7,2 bezpieczne pod przewód, systemy Stream Line Cejn, szybkozłączki bezpieczne z przyciskiem NW7,2 pod przewód, szybkozłączki bezpieczne NW7,2 gwint zewnętrzny, szybkozłączki bezpieczne z suwakiem NW7,2 gwint wewnętrzny, szybkozłączki bezpieczne Cejn NW7,2 pod przewód, szybkozłączki NW7,2 z nakrętka pod przewód PU Stream Line blokada kulkowa, szybkozłączki bezpieczne NW7,2 Oetiker pod wąż z przyciskiem, szybkozłączki bezpieczne Cejn NW7,2 gwint wewnętrzny oraz szybkozłączki bezpieczne NW7,2 pod przewód.

Szybkozłącza bezpieczne NW7,2 DN7,2 – co warto wiedzieć?

Szybkozłącza bezpieczne NW7,2 DN7,2 do bezpiecznego łączenia i rozłączania przewodów pneumatycznych bez efektu „wystrzelenia”, uderzeń i trzepotania przewodu.

Szybkozłączy bezpiecznych NW7,2 DN7,2 do stosowania w rozwiązaniach przemysłowych i warsztatowych.

Zastosowanie szybkozłączy bezpiecznych NW7,2 DN7,2 zapobiega niebezpiecznemu efektowi trzepotania przewodu co mogło by doprowadzić do obrażeń obsługującego.

Wtyki bezpieczne działają na zasadzie odpowietrzania przewodu poprzez wiele nacięć odpowietrzających i zapobiegają uderzaniu i trzepotaniu przewodu.

Dla szybkozłączy bezpiecznych NW7,2 DN7,2 z tuleją przesuwną najpierw następuje odcięcie gniazda i odpowietrzenie wtyku który znajduje się jeszcze w gnieździe.

Dla szybkozłączy bezpiecznych NW7,2 DN7,2 z  przyciskiem otwarcie połączenia odbywa się w dwóch etapach: pierwsze wciśnięcie przycisku odpowietrza połączenie, a drugie zwalnia wtyk.

Dla wykonań szybkozłączy bezpiecznych NW7,2 DN7,2 z tworzywa sztucznego wtyk zwalniany jest dopiero wtedy, gdy ciśnienie resztkowe po stronie wtyku spadnie poniżej ok. 0,5 bara.