Szybkozłącza do form wtryskowych DN9

Szybkozłącza do form wtryskowych DN9 to elementy służące do podłączania mediów roboczych w formach wtryskowych, stosowanych do formowania ciśnieniowego elementów z tworzyw sztucznych i metali. Dostarczają czynnik chłodzący lub grzewczy, zapewniający prawidłowe parametry w trakcie procesu formowania. Czynnik grzewczy lub chłodzący przepływający przez szybkozłącza zapewnia odpowiednią temperaturę formy w trakcie formowania ciśnieniowego (grzanie lub chłodzenie).
Szybkozłączami do form wtryskowych wykonuje się połączenia kanałów grzewczych lub chłodzących. Przy ich pomocy można doprowadzać czynnik roboczy pod kątem prostym. Szybkozłącza te, ze względu na rodzaj pracy, charakteryzuje duży przepływ oraz odporność na gorącą i zimną wodę, glikol, gorący olej i inne media stosowane w procesie formowania.
Szybkozłącza do form wtryskowych DN9 mają niewielkie gabaryty, pozwalające na ich montaż w płytach formy wtryskowej o skomplikowanych kształtach. Wynika to także z konieczności montowania dużej ich ilości w kanałach umieszczonych w formach.

Szybkozłącza do form wtryskowych DN9 – co warto wiedzieć?

  • Przeznaczone są do stosowania jako elementy przyłączeniowe do form wtryskowych
  • Są niezbędne do utrzymywania prawidłowych parametrów temperaturowych podczas procesu formowania
  • Zapewniają odpowiednie chłodzenie formy nagrzewającej się w trakcie wtryskiwania tworzywa lub metali
  • Mają małe wymiary gabarytowe i wysokie parametry przepływowe
  • Są odporne na działanie wysokich i niskich temperatur oraz na wodę, oleje, glikol i inne czynniki grzewcze i chłodzące
  • Są wykonanie z mosiądzu, z uszczelnieniami Viton.