Szybkozłącza Flat Face ISO16028

Szybkozłącza Flat Face ISO16028 są bezprzeciekowymi znormalizowanymi elementami armatury stosowanymi w hydraulice siłowej w maszynach rolniczych i budowlanych oraz pojazdach. Służą do podłączania elastycznych przewodów i węży hydraulicznych. Zastosowanie ich uniemożliwia wycieki płynu hydraulicznego podczas rozłączania złącza. Szybkozłącza te mogą być łączone z wyrobami innych producentów (Parker, Rectus, Cejn, Stucci, Faster lub Snap-Tite). 
Szybkozłączami Flat Face ISO16028 wykonuje się połączenia rozłączalne. Dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym w nich zastosowanych można je stosować w układach hydraulicznych, w których występuje możliwość zanieczyszczenia rozłączonych elementówGładkie powierzchnie, po rozłączeniu gniazda i wtyku, można łatwo oczyścić przed ponownym połączeniu. Szybkozłącza te pozwalają podłączać przewody hydrauliczne o ciśnieniu medium roboczego do 500 bar. Temperatura w jakiej mogą pracować mieści się w zakresie od -25°C do do +125°C. Pozwalają w szybki, prosty, wygodny i bezpieczny sposób łączyć przewody i węże hydrauliczne bez użycia narzędzi z małą utratą ciśnienia.
Oferta szybkozłączy Flat Face ISO16028 obejmuje wykonania z gwintami wewnętrznymi o wielkości do 2”. Ich budowa składa się z dwóch elementów – szybkozłączki (tzw. części damskiej) oraz wtyku (króćca, tzw. części męskiej). Cechą połączenia przy pomocy szybkozłączy Flat Face ISO16028 jest możliwość jego szybkiego rozłączenia. Po wyjęciu wtyku (króćca) część damska działa jako zawór odcinający olej hydrauliczny. Szybkozłącza Flat Face ISO16028 są wykonane ze stali cynkowanej.

Szybkozłącza Flat Face ISO16028 – co warto wiedzieć?

  • Przeznaczone są do stosowania w układach hydraulicznych, montowanych w maszynach rolniczych, budowlanych i pojazdach
  • Posiadają gładkie powierzchnie we wtyku i gnieździe, łatwe do czyszczenia
  • Ich zastosowanie uniemożliwia wyciek płynu hydraulicznego podczas rozłączania złącza, mogącego zanieczyścić otoczenie
  • Konstrukcja szybkozłącza Flat Face ISO16028 pozwala w pewnym stopniu na eliminowanie sił osiowych działających na przewód lub wąż w czasie pracy.