Szybkozłącza hydrauliczne ISO7241-1A

Szybkozłącza hydrauliczne ISO7241-1A są elementami armatury stosowanymi w hydraulice siłowej do podłączania elastycznych przewodów i węży hydraulicznych w układach wymagających połączeń rozłączalnych. Wykonuje się je zgodnie z międzynarodowymi standardami wymiarowymi. Pozwalają podłączać przewody hydrauliczne o ciśnieniu medium roboczego do 250 bar. Mogą pracować w zakresie temperatur od -20°C do do +100°C. Pozwalają w szybki, prosty, wygodny i bezpieczny sposób łączyć przewody i węże hydrauliczne bez użycia narzędzi, z małą utratą ciśnienia.
Oferta szybkozłączy hydraulicznych ISO7241-1A obejmuje wykonania z gwintami calowymi i metrycznymi o wielkości do 1” oraz do rur. Do połączenia przewodu lub węża hydraulicznego z użyciem szybkozłącza hydraulicznego ISO7241-1A są stosowane dwa elementy – szybkozłączka (tzw. część damska) oraz wtyk (króciec, tzw. część męska). Cechą połączenia wykonanego przy pomocy szybkozłączy jest możliwość szybkiego rozłączenia. Po wyjęciu wtyku (króćca) część damska szybkozłącza działa jako zawór odcinający olej hydrauliczny.
Szybkozłącza hydrauliczne ISO7241-1A przewidziane są do wykonywania szybkorozłączalnych połączeń w układach hydraulicznych oraz podłączania urządzeń mobilnych i przewoźnych, zasilaczy hydraulicznych oraz urządzeń z napędem hydraulicznym. Wykonane są ze stali cynkowanej, z uszczelnieniami z NBR.

Szybkozłącza hydrauliczne ISO7241-1A – co warto wiedzieć?

  • Służą do wykonywania szybkorozłączalnych połączeń w układach hydraulicznych
  • Stosuje się je w układach hydraulicznych przy ciśnieniu medium roboczego do 250 bar
  • W ofercie posiadamy również uszczelnienia do szybkozłączy hydraulicznych ISO7241-1A