Szybkozłącza hydrauliczne skręcane

Szybkozłącza hydrauliczne skręcane są elementami armatury stosowanymi w hydraulice siłowej do podłączania elastycznych przewodów i węży hydraulicznych w układach hydraulicznych przeznaczonych do szczególnie trudnych warunków pracy. W porównaniu do znormalizowanych złącz śrubowych ISO 14541 oferują wiele zalet. Mogą zapobiegać podczas rozłączania przenikaniu powietrza do czynnika roboczego oraz utracie oleju hydraulicznego. Przy ich pomocy można podłączać narzędzia hydrauliczne. Posiadają gwint NPT, używany również w narzędziach hydraulicznych.
Szybkozłącza hydrauliczne skręcane są wykonywane zgodnie z międzynarodowymi standardami wymiarowymi. Pozwalają podłączać przewody hydrauliczne o ciśnieniu medium roboczego do 420 bar i temperaturze pracy w zakresie od -20°C do do +100°C. W szybki, prosty, wygodny i bezpieczny sposób łączą przewody i węże hydrauliczne bez użycia narzędzi (do ciśnienia 20 bar) poprzez skręcanie. Cechą połączenia wykonanego przy pomocy szybkozłączy jest możliwość jego szybkiego rozłączenia. Po odkręceniu wtyku (króćca) część damska szybkozłącza (szybkozłączka) działa jako zawór odcinający olej hydrauliczny.
Szybkozłącza hydrauliczne skręcane przewidziano do wykonywania szybkorozłączalnych połączeń skręcanych w układach hydraulicznych oraz podłączania urządzeń mobilnych i przewoźnych, zasilaczy oraz urządzeń z napędem hydraulicznym. Materiał ich wykonania to stal cynkowana, a uszczelnienia wykonano z NBR lub PTFE.

Szybkozłącza hydrauliczne – co warto wiedzieć?

  • Przeznaczone są do szybkiego, wygodnego i pewnego wykonywania rozłączalnych połączeń skręcanych w układach hydraulicznych
  • Zabezpieczają układy hydrauliczne przed zapowietrzeniem i utratą czynnika roboczego podczas rozłączania
  • Rozłączanie szybkozłącza odbywa się praktycznie bez wycieku oleju
  • Posiadają wewnątrz dodatkowy o-ring zapobiegający rozkręcaniu się złącza w czasie występowania pulsacji ciśnienia lub drgań przewodu
  • Połączenia można dokonywać ręcznie przy ciśnieniu do 20 bar, wyższe ciśnienia wymagają specjalnych narzędzi
  • Posiadamy w ofercie zapasowe uszczelki do szybkozłączy hydraulicznych.