Szybkozłącza NW12 DN12

Szybkozłącza NW12 DN12 to elementy do wykonywania szybkich połączeń stosowanych w systemach zasilania sprężonym powietrzem, o ciśnieniu do 16 barów i dużych przepływach (do 4000l/min). Zapewniają szybki, prosty, wygodny i bezpieczny sposób łączenia przewodów i węży pneumatycznych oraz przewodów spiralnych z odbiornikami bez użycia narzędzi.
W ofercie szybkozłączy NW12 DN12 znajdują się elementy z gwintami wewnętrznymi i zewnętrznymi (do 3/4”) oraz z końcówkami do przewodów pneumatycznych (do średnicy wew. 19 mm). Są alternatywą dla klasycznych połączeń skręcanych lub wtykowych. Mogą być także wykorzystywane w instalacjach pneumatycznych do podłączenia narzędzi pneumatycznych. Szybkozłącza NW12 DN12 dostępne są w wykonaniach z mosiądzu.
Nadają się do stosowania w wielu branżach przemysłowych oraz w warsztatach. Dla połączenia przewodu pneumatycznego przy pomocy szybkozłączy NW12 DN12 stosowane są dwa elementy – szybkozłączka (tzw. część damska) oraz wtyk (króciec, tzw. część męska). Cechą połączenia jest możliwość jego szybkiego rozłączenia. Po wypięciu wtyku (króćca) część damska szybkozłącza spełnia rolę zaworu odcinającego, który zamyka automatycznie przepływ czynnika roboczego.
Szybkozłącza NW12 DN12 stosuje się do podłączania urządzeń mobilnych i przewoźnych, narzędzi pneumatycznych, pistoletów malarskich lub urządzeń znajdujących się w pewnej odległości od źródła zasilania. Szybkozłącza i wtyki szybkozłączy są znormalizowane, co pozwala na różnorodne ich kombinacje z przewodami o różnych średnicach, wykonanych z poliuretanu PU, poliamidu PA i polietylenu PL.

Szybkozłącza NW12 DN12 – co warto wiedzieć?

  • Oferujemy najwyższej jakości szybkozłącza NW12 DN12 do zastosowań przemysłowych i warsztatowych
  • Przeznaczone są do pracy ze sprężonym powietrzem i innymi mediami gazowymi
  • Są idealne do szybkich podłączeń odbiorników z zasilaniem pneumatycznym
  • Zapewniają łatwy montaż przewodu lub węża pneumatycznego z użyciem wtyków do szybkozłączek
  • Nadają się do łączenia przewodów wykonanych z różnych materiałów.
  • Są wykonane z mosiądzu
  • Umożliwiają wielokrotne rozłączanie bez utraty parametrów technicznych.