Szybkozłącza z tworzyw sztucznych

Szybkozłącza z tworzyw sztucznych to elementy złączne przeznaczone do wykonywania szybkich połączeń w systemach zasilania sprężonym powietrzem o ciśnieniu do 10 barów. Stosowane są tam, gdzie nie można używać szybkozłączy z mosiądzu, stali lub stali nierdzewnej. Znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym i w warunkach szczególnej ochrony higienicznej. Dzięki nim w szybki, prosty, wygodny i bezpieczny sposób łączy się przewody i węże pneumatyczne bez użycia narzędzi.
Oferta szybkozłączy z tworzyw sztucznych obejmuje wykonania z gwintami wewnętrznymi i zewnętrznymi (do 1 1/4”) oraz z końcówkami do przewodów pneumatycznych (do średnicy wew. 25 mm). Szybkozłącza te mogą być stosowane jako alternatywa dla klasycznych połączeń skręcanych. Nadają się do stosowania w wielu branżach przemysłowych oraz w warsztatach. Dla połączenia przewodów pneumatycznych z użyciem szybkozłączy z tworzyw sztucznych stosowane są dwa elementy – szybkozłączka (tzw. część damska) oraz wtyk (króciec, tzw. część męska). Najważniejszą cechą połączenia utworzonego w ten sposób jest możliwość jego szybkiego rozłączenia, bez utraty jego właściwości technicznych. Po wyjęciu wtyku (króćca) część damska działa jako zawór odcinający. Zamyka on automatycznie przepływ czynnika roboczego.
Szybkozłącza z tworzyw sztucznych stosuje się do podłączania urządzeń mobilnych i przewoźnych, narzędzi pneumatycznych i urządzeń znajdujących się w dużej odległości od źródła zasilania. Są wykonywane zgodnie z normami, co pozwala na stosowanie różnorodnych ich kombinacji z przewodami o różnych różnych średnicach.

Szybkozłącza z tworzyw sztucznych co warto wiedzieć?

  • Oferujemy najwyższej jakości szybkozłącza z tworzyw sztucznych do zastosowań przemysłowych
  • Są dostosowane do pracy ze sprężonym powietrzem i innymi mediami gazowymi
  • Idealnie nadają się do szybkiego wykonywania połączeń odbiorników z zasilaniem pneumatycznym
  • Ułatwiają montaż przewodu lub węża pneumatycznego z użyciem wtyków do szybkozłączek
  • Do łączenia przewodów wykonanych z różnych materiałów
  • Do wielokrotnego rozłączania bez utraty parametrów technicznych.