Szybkozłącza pneumatyczne, szybkozłącza hydrauliczne

Szybkozłącza pneumatyczne i szybkozłącza hydrauliczne przeznaczone są do stosowania w pneumatycznych i hydraulicznych systemach i układach do zasilania medium roboczym. Dzięki szybkozłączom można w szybki, prosty, wygodny i bezpieczny sposób łączyć przewody i węże pneumatyczne i hydrauliczne, przewody spiralne z odbiornikami bez użycia narzędzi - obejrzyj filmowy poradnik o szybkozłączach!

Oferta szybkozłączy pneumatycznych i hydraulicznych obejmuje szeroki zakres elementów z gwintami wewnętrznymi i zewnętrznymi, które ze względu na wykonania materiałowe (mosiądz, mosiądz niklowany, stal cynkowana, stal nierdzewna, tworzywo sztuczne) nadają się do stosowania we wszystkich branżach przemysłowych. W celu połączenia przewodów pneumatycznych lub hydraulicznych za pomocą szybkozłączy stosowane są zwykle dwa elementy – szybkozłączka (tzw. część damska) oraz wtyk (króciec, tzw. część męska). Najważniejszą cechą połączenia przewodów z zastosowaniem szybkozłączy jest możliwość szybkiego rozłączenia. Po wypięciu wtyku (króćca) szybkozłącza, część damska działa jak zawór odcinający, zamykając automatycznie przepływ czynnika roboczego. Dla zastosowań, gdzie niedopuszczalny jest wypływ na zewnątrz czynnika roboczego podczas rozłączania wtyku (króćca) z szybkozłączem, stosowane są szybkozłącza bezpieczne i szybkozłącza suchoodcinające.

Szybkozłącza pneumatyczne i hydrauliczne mogą być wykorzystywane przy podłączaniu urządzeń mobilnych i przewoźnych z napędem pneumatycznym i hydraulicznym, narzędzi pneumatycznych i hydraulicznych, pistoletów malarskich oraz do zdmuchiwania oraz maszyn i urządzeń znajdujących się w dużej odległości od źródła zasilania. Stanowią standardowe zakończenia przewodów spiralnych, przewodów nawiniętych na zwijaczach przewodów. Szybkozłącza pneumatyczne zamontowane są także na wyjściach sprężarek i kompresorów. Zarówno szybkozłącza pneumatyczne jak i hydrauliczne oraz wtyki szybkozłączy są standaryzowane, co pozwala na stosowanie różnorodnych ich kombinacji (dla NW5, NW7,2, NW10 itp.) z przewodami o różnych średnicach.


Zobacz także: