Technika manipulacyjna i próżniowa Aventics

Technika próżniowa i manipulacyjna Aventics to grupa zaawansowanych i nowoczesnych elementów i systemów służących do wytwarzania i przesyłania próżni oraz wykorzystujących próżnię jako medium robocze.
Elementy wytwarzające próżnię (generatory podciśnienia Aventics) są podstawowymi urządzeniami służącymi do wytworzenia medium roboczego działającymi na zasadzie eżektora, w którym do wytworzenia podciśnienia jest niezbędne sprężone powietrze.
Technika manipulacyjna i próżniowa Aventics znajduje zastosowanie do przenoszenia i manipulowania elementami lub wyrobami we wszystkich procesach przemysłowych i technologicznych.
Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w przyssawkach podciśnieniowym Aventics oraz ich zróżnicowanym kształtom i materiałom można podnosić, przenosić i manipulować przedmiotami wykonanymi z różnorodnych materiałów.
Elementy techniki manipulacyjnej i próżniowej Aventics szczególnie nadają się do przenoszenia elementów płaskich (arkusze blachy, papier, tektura) w systemach transportowych i pakujących.
Dostępne w grupie techniki manipulacyjnej i próżniowej Aventics rozwiązania techniczne pozwalają na budowę skomplikowanych i niezawodnych maszyn i urządzeń.
Bezdotykowy system transportowy Aventics idealnie nadaje się do transportu elementów bardzo wrażliwych i delikatnych, porowatych oraz wykonanych z materiałów miękkich i przepuszczających powietrze.

Technika manipulacyjna i próżniowa Aventics – co warto wiedzieć?

  • Oferujemy najwyższej jakości systemy firmy Aventics wykorzystywane w technice próżniowej i manipulacyjnej do zastosowań przemysłowych przy automatyzacji linii technologicznych i produkcyjnych lub gniazd produkcyjnych
  • Do wytwarzania podciśnienia stosowane są generatory podciśnienia Aventics
  • Przyssawki podciśnieniowe Aventics są przeznaczone do manipulowania przedmiotami w zrobotyzowanych i zautomatyzowanych systemach produkcyjnych
  • Przedmioty chwytane i przenoszone przez przyssawki Aventics mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, w tym porowatych
  • Elementy techniki manipulacyjnej i próżniowej posiadają modułową konstrukcję, dającą szerokie możliwości elastycznej rozbudowy
  • Bezdotykowy system transportowy Aventics zaprojektowany do transportu i przenoszenia przedmiotów do których nie można lub nie wolno używać klasycznych przyssawek
  • Dostępne są modele CAD 3D pozwalające na ich używanie w zaawansowanych programach wspomagających
  • Oferujemy osprzęt pomocniczy do montażu przyssawek podciśnieniowych i generatorów podciśnienia Aventics oraz inne akcesoria ułatwiające montaż.