Zawory dławiące/ dławiąco-zwrotne

Zawory dławiące/dławiąco zwrotne należą do grupy zaworów sterujących natężeniem przepływu medium roboczego. Zaworami dławiącymi/dławiąco zwrotnymi można bezstopniowo regulować wartość natężenia przepływu w instalacjach mediów roboczych ciekłych i gazowych. Dzięki zaworom dławiącym/dławiąco zwrotnym w w pneumatycznych układach napędowych steruje się w sposób bezstopniowy prędkością wysuwu tłoczyska (lub suwaka dla siłowników beztłoczyskowych) siłowników o ruchu  liniowym lub prędkością obrotu dla siłowników obrotowych. Zawory dławiąco zwrotne wykonane są jako połączenie dwóch typów zaworów: zaworu dławiącego oraz zaworu zwrotnego, co pozwala na swobodny przepływ medium roboczego w jednym kierunku i dławiony przepływ (regulowany pokrętłem) w kierunku przeciwnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu zastosowanemu w zaworach dławiąco-zwrotnych można sterować prędkością ruchu siłowników pneumatycznych dwustronnego działania. Zawory dławiące/ zawory dławiąco zwrotne wtykowe pozwalają na wygodny, szybki i wielokrotny montażu przewodów (węży) o średnicy od 3 mm do 12 mm. W pneumatycznych układach logicznych dzięki zaworom  dławiącym/ zaworom dławiąco zwrotnym realizuje się funkcje opóźniania czasowego ruchu elementów wykonawczych, lub sterowanie czasem opóźniania pojawienia się sygnału sterującego.

Rodzaje zaworów dławiących/dławiąco zwrotnych.

W grupie zawory dławiące/dławiąco zwrotne znajdują się następujące produkty: zawory dławiące do 350 bar,  zawory iglicowe ze stali nierdzewnej,  zawory iglicowe ze stali nierdzewnej Eco Line, zawory iglicowe z pokrętłem do 400 bar, zawory dławiące iglicowe do 100 bar, zawory dławiące/zawory dławiąco zwrotne z tworzywa sztucznego ze złączką skręcaną, zawory dławiąco zwrotne gwintowane 1/8"-1/2", zawory dławiące/zawory dławiąco zwrotne z mosiądzu niklowanego ze złączką skręcaną, zawory dławiące/zawory dławiąco zwrotne ze stali nierdzewnej, zatyczki ochronne do zaworów dławiąco zwrotnych, wzmocnione zawory dławiąco zwrotne gwintowane 1/8"-1/4", zawory dławiąco zwrotne gwintowane o wysokiej precyzji M5-1", precyzyjne zawory dławiąco zwrotne gwintowane M5-1/2", przepustnice dolotowe i wylotowe, zawory dławiące ze śruba, zawory dławiące/zawory dławiąco zwrotne z aluminium ze złączką skręcaną, zawory dławiące/zawory dławiąco zwrotne z aluminium z gwintami,  zawory dławiące/zawory dławiąco zwrotne z mosiądzu niklowanego z gwintami, zawory dławiąco zwrotne proste z mosiądzu niklowanego z pokrętłem, zawory dławiąco zwrotne z mosiądzu niklowanego z pokrętłem, zawory dławiąco zwrotne z mosiądzu niklowanego z pokrętłem na śrubę,  śruby dławiące do korpusów złączek, zawory dławiąco zwrotne z mosiądzu niklowanego z pokrętłem na śrubę, zawory dławiąco zwrotne (oring), zawory dławiąco zwrotne wtykowe, zawory dławiąco zwrotne proste do siłowników, zawory dławiąco zwrotne kompaktowe, zawory zwrotne dławika o gwincie cylindrycznym, zawory dławiąco zwrotne (teflon), zawory dławiąco zwrotne mini oraz  zaciski przewodów.

Zawory dławiące/dławiąco zwrotne – co warto wiedzieć?

Zawory dławiące/dławiąco zwrotne to elementy bezstopniowej regulacji wartości natężenia przepływu mediów ciekłych i gazowych.

W pneumatycznych układach sterowania zawory dławiące stosowane są do regulacji prędkości ruchu siłowników jednostronnego działania.

W pneumatycznych układach sterowania zawory dławiąco zwrotne stosuje się do regulacji prędkości ruchu siłowników dwustronnego działania.

Zawory dławiące/dławiąco zwrotne o montażu przewodowym powinny być montowane jak najbliżej napędów pneumatycznych, co zwiększa skuteczność regulacji prędkości ruchu napędu.

Zawory dławiące/dławiąco zwrotne występują w wersjach do montażu bezpośrednio w przyłączach zasilających siłowników pneumatycznych.

Dostępna wersje zaworów dławiących z precyzyjną regulacją przepływu medium roboczego.

ości montowania zaworów krańcowych i czujników położenia.