Zawory kulowe gwintowane lub spawane

Zawory kulowe gwintowane i spawane to elementy do stosowania w instalacjach przemysłowych. Należą do grupy zaworów sterujących kierunkiem przepływu medium roboczego. Nadają się do czynników  roboczych ciekłych i gazowych. Zadaniem im stawianym jest odcinanie przepływu czynnika roboczego lub sterowanie jego kierunkiem. Zawory kulowe odcinające służą do całkowitego zamykania lub otwierania przepływu medium roboczego. Ze względów konstrukcyjnych nie powinny być eksploatowane jako zawory regulacyjne. W tych zaworach elementem odcinającym (sterującym kierunkiem przepływu) jest precyzyjna kula wykonana z wytrzymałych materiałów zabudowana obrotowo i uszczelniona w korpusie. W konstrukcji zaworów zastosowano różne materiały uszczelnień (np. PTFE, VITON itp.) oraz materiały konstrukcyjne korpusów (mosiądz, stal węglowa, stal szlachetna, tworzywa sztuczne, żeliwo). Pozwala to na posługiwanie się nimi do sterowania mediami w szerokim zakresie ciśnień roboczych i w dużym zakresie temperatur pracy. Materiały z jakich wykonano korpus, umożliwiają stosowanie tych zaworów w różnych warunkach i środowiskach pracy, w tym agresywnych i stwarzających zagrożenie korozją.

Zawory kulowe gwintowane i spawane zapewniają wysoką szczelność wewnętrzną i zewnętrzną. Zaworami tymi można sterować ręcznie, pneumatycznie lub elektrycznie. Pozwala to na ich stosowanie w układach automatycznego sterowania procesami przemysłowymi i produkcyjnymi i w liniach produkcyjnych. Przyłącza zaworów wykonywane są w różnych standardach (np. gwintowane, kołnierzowe). Umożliwia to pracę we wszystkich rodzajach instalacji czynników roboczych, w tym sprężonego powietrza, gazów technicznych, tlenu, cieczy hydraulicznych, gazu ziemnego, wody przemysłowej i pitnej, czynników grzewczych i chłodzących, mediów w instalacjach C.O., materiałów płynnych zanieczyszczonych i innych.

Rodzaje zaworów kulowych gwintowanych i spawanych

Grupa  zaworów kulowych gwintowanych i spawanych obejmuje: zawory kulowe z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, zawory kulowe ze stali nierdzewnej ze zredukowanym przelotem,  zawory kulowe ze stali nierdzewnej 3-częściowe (krótka zabudowa) do 63 bar, zestawy naprawcze do zaworów kulowych ze stali nierdzewnej 3-częściowych, zawory kulowe ze stali nierdzewnej 3-częściowe do napędów,  zawory kulowe ze stali nierdzewnej 3-częściowe z napędem pneumatycznym, zawory kulowe ze stali nierdzewnej z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym do 63 bar, zawory kulowe ze stali nierdzewnej do 130 bar, zawory kulowe ze stali nierdzewnej do gazu do 100 bar, zawory kulowe ze stali nierdzewnej ze sprężyną do 63 bar, zawory kulowe ze stali nierdzewnej 3-częściowe do spawania do 63 bar, zawory kulowe ze stali nierdzewnej 3-częściowe do spawania Seria Eco Line do 63 bar, zawory kulowe z napędem pneumatycznym do 40 bar, zawory kulowe ze sprężyna do 65 bar, zawory klapowe z gwintem wewnętrznym do 16 bar, zawory kulowe z filtrem do 30 bar, rączki do zaworów kulowych, zawory kulowe ze stali nierdzewnej 3 częściowe do 63 bar, zawory kulowe ze stali nierdzewnej 3-częściowe do spawania do 63 bar, zawory kulowe hydrauliczne z napędem pneumatycznym do 500 bar, zawory kulowe z napędem elektrycznym ( wersja sanitarna) do 40 bar, zawory kulowe z napędem elektrycznym (wersja przemysłowa) do 40 bar, zawory kulowe mosiężne do napędów pneumatycznych, zawory kulowe mosiężne do 50 bar (krótka zabudowa), zawory kulowe do wody pitnej z atestem DVGW KTW do 50 bar, zawory kulowe z gwintami zewnętrznymi do 20 bar, zawory kulowe z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym (krótka zabudowa) do 50 bar, zawory kulowe do gazu z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym do 50 bar, zawory kulowe ze stali nierdzewnej wersja  lekka do 63 bar, zawory kulowe ze stali nierdzewnej do tlenu do 20 bar, zawory kulowe ze stali nierdzewnej 3 częściowe seria Eco Line do 63 bar, kłódki do zaworów kulowych z blokadą, zawory kulowe z napędem elektrycznym z funkcją czasomierza do 16 bar, zawory kulowe ze stali nierdzewnej z napędem elektrycznym do 63 bar, zawory kulowe hydrauliczne z napędem elektrycznym do 500 bar, zawory kulowe mosiężne do 25 bar, zawory kulowe z pokrętłem do 50 bar, zawory kulowe do tlenu do 30 bar, zawory kulowe ze stali nierdzewnej, wersja  lekka do 63 bar, zawory kulowe ze stali nierdzewnej do 63 bar.

Zawory kulowe gwintowane i spawane – co warto wiedzieć?

Najwyższej jakości zawory kulowe do zastosowań przemysłowych.

Dostosowane do montażu przy pomocy standardowych gwintowanych elementów złącznych lub dostosowane do wspawania w instalację rurową.

Przyłącza wykonane wg ISO228/1 lub z gwintami NPT.

Zawory kulowe z końcówkami do spawania wykonane jako typ doczołowy „but welding – BW”.

Zawory kulowe standardowo są wyposażone w dźwignię do sterowania ręcznego lub pokrętło.

W ofercie zawory kulowe gwintowane i spawane z przyłączem zgodnym z ISO5211 dające możliwość montażu napędu pneumatycznego, elektrycznego lub hydraulicznego.

Różnorodność wykonań pozwala na wszechstronne wykorzystywane w napędach maszyn, urządzeń oraz w procesach przemysłowych i technologicznych, w tym w przemyśle spożywczym.

Zawory kulowe z niniejszej grupy towarowej mogą być dostarczone z certyfikatami zgodnymi z EN331, EN10204, DVGW, KTW (woda pitna), TA-Luft i inne.

Zawory kulowe gwintowane i do spawania mogą pracować w instalacjach mediów gazowych i płynnych

Łatwy dostęp do części zamiennych.