Zawory kulowe z tworzyw sztucznych

Zawory kulowe z tworzyw sztucznych są elementami instalacyjnymi i armatury przemysłowej i należą do grupy zaworów sterujących kierunkiem przepływu medium roboczego. Ze względu na zastosowany materiał szczególnie nadają się do pracy w środowiskach, gdzie nie można stosować zwykłych zaworów wykonanych np. z mosiądzu lub stali. Czynnikami roboczymi dla zaworów kulowych z tworzyw sztucznych mogą być różne media ciekłe i gazowe, w tym środki chemiczne. Zadaniem stawianym tym zaworom jest zamykanie i otwieranie przepływu czynnika roboczego lub sterowanie jego kierunkiem (dla zaworów 3 i 4 drogowych). Zawory kulowe odcinające z tworzywa sztucznego spełniające funkcję 2/2 i służą do całkowitego zamykania lub otwierania przepływu medium roboczego i ze względów konstrukcyjnych nie powinny być wykorzystywane jako zawory regulacyjne. Elementem odcinającym (sterującym kierunkiem przepływu) w jest precyzyjna kula umieszczona i uszczelniona w korpusie. W zaworach zastosowano różne materiały uszczelnień (np. POM, PTFE, VITON itp.) Umożliwia to na posługiwanie się nimi do sterowania mediami w szerokim zakresie ciśnień roboczych i w dużym zakresie temperatur pracy. Tworzywa z jakich wykonano korpus i elementy wewnętrzne - PE (polietylen), PVDF; PP (polipropylen), PFA (teflon), PCV umożliwiają  stosowanie tych zaworów w różnych warunkach i środowiskach pracy, w tym agresywnych i stwarzających zagrożenie korozją. Zawory te zapewniają wysoką szczelność i mogą być stosowane w wielu aplikacjach: w przemyśle chemicznym, spożywczym, laboratoriach, stacjach uzdatniania wody itp.

Zawory kulowe z tworzyw sztucznych mają najszerszą dostępną gamę przyłączy roboczych: na wcisk, wtykowe, do spawania, do klejenia, czy też przyłącza gwintowane ze śrubunkami. Zaworami kulowymi z tworzyw sztucznych można sterować ręcznie, napędami pneumatycznymi lub elektrycznymi. Pozwala to na stosowanie zaworów kulowych z tworzyw sztucznych w układach automatycznego sterowania w procesach przemysłowych i liniach produkcyjnych.

Rodzaje zaworów kulowych z tworzyw sztucznych

W grupie zaworów kulowych z tworzyw sztucznych znajdują się: zawory trójdrogowe z tworzyw sztucznych poziome, zawory wtykowe odcinające grodziowe, zawory kulowe PPH do zgrzewania, zawory zwrotne PVCU, zawory kulowe z PP do 10 bar, zawory 4-drogowe z tworzyw sztucznych poziome, zawory odcinające  wtykowe z gwintem zewnętrznym (o-ring), zawory odcinające wtykowe, zawory kulowe PVCU z siłownikiem elektrycznym, zawory czerpalne z tworzywa sztucznego do 2 bar, zawory czerpalne z tworzywa sztucznego do 4 bar,  zawory trójdrogowe z tworzyw sztucznych pionowe, mocowania do zaworów kulowych z tworzywa sztucznego, kątowe zawory wtykowe grodziowe, zawory kulowe PPH wersja przemysłowa, zawory kulowe gwintowane PVCU wersja przemysłowa, zawory do przewodów z PVDF do 1 bara, zawory tworzywowe mini z tworzyw sztucznych, zawory 5-drogowe z tworzyw sztucznych pionowe, zawory odcinające wtykowe z gwintem zewnętrznym (teflon), kątowe zawory wtykowe z gwintem zewnętrznym (o-ring), zawory kulowe PVCU do wody ze złączką klejoną, zawory zwrotne gwintowane PVCU, laboratoryjne zawory do przewodów PE do 1 bara, zawory 3-drogowe ( forma T) z PE do 1 bara, zawory 3-drogowe ( forma T) z PVDF do 1 bara,  zawory 4-drogowe z tworzyw sztucznych poziome, kątowe zawory wtykowe z gwintem zewnętrznym (teflon), kątowe zawory wtykowe, zawory kulowe PVCU do wody,  zawory kulowe PVCU wersja przemysłowa, zawory kulowe PVCU z gwintem wewnętrznym do wody ze złączką klejoną, zawory kulowe gwintowane PVCU do wody, zawory kulowe gwintowane PPH wersja przemysłowa oraz zawory kulowe PVCU z napędem pneumatycznym.

Zawory kulowe z tworzyw sztucznych – co warto wiedzieć?

Najwyższej jakości zawory kulowe z tworzyw sztucznych do zastosowań przemysłowych.

Niezawodne i trwałe rozwiązania techniczne.

Wersja z przyłączkami wtykowymi pozwala na pewne i wielokrotne podłączanie przewodu pneumatycznego, nadaje się do instalacji podlegającym częstym serwisom i demontażom.

Dostosowane do montażu przy pomocy standardowych gwintowanych elementów złącznych.

Standardowo są wyposażone w dźwignię do sterowania ręcznego lub pokrętło.

Mają najszerszą dostępną gamę przyłączy roboczych: na wcisk, wtykowe, do spawania, do klejenia, czy też przyłącza gwintowane ze śrubunkami. napędów pneumatycznych (siłowników).

Oferujemy zawory przelotowe lub wielodrożne: trójdrożne, czterodrożne oraz pięciodrożne.

Szerokie spektrum zastosowań i aplikacji: laboratoria, przemysł chemiczny, spożywczy, SUW - stacje uzdatniania wody.

Mają formę prostą lub kątową.

Na życzenie dostarczamy zawory z napędami pneumatycznymi lub elektrycznymi.