Złącza TANKWAGEN, złącza paliwowe

Złącza TANKWAGEN, złącza paliwowe (nazywane także złączami TW, złączami cysternowymi lub eurozłączami) należą do grupy armatury przemysłowej i są stosowane do załadunku i rozładunku cystern przewożących paliwa oraz w instalacjach występujących w przemyśle chemicznym, petrochemicznym i spożywczym. Wykonywane są wg normy EN ISO 14420-6 (DIN 28450). Dzięki nim można przesyłać i transportować głównie media ciekłe. W szczególnych przypadkach można nimi przesyłać materiały sypkie i gazy.  Nie nadają się do przesyłu gazu płynnego i pary.
Złącza TANKWAGEN, złącza paliwowe składają się z dwóch części - z części V (część męska) i części M (część żeńska). Poprzez obrót dźwigni pierścienia zaciskowego części złącza są dociskane do siebie, co powoduje uszczelnienie połączenia przy pomocy uszczelki znajdującej się w części koronowej. Po założeniu dźwigni z pierścieniem zaciskowym następuje blokada zabezpieczająca przed otwarciem połączenia.

Złącza TANKWAGEN, złącza paliwowe – co warto wiedzieć?

  • Służą do szybkiego i wygodnego montażu przewodów i węży w układach zasilania paliwami płynnymi cystern w transporcie kołowym i kolejowym
  • Są przeznaczone do cieczy i paliw
  • Są dostępne również wersje złączy z blokadą
  • W naszej ofercie można również znaleźć uszczelnienia do złączy TANKWAGEN i paliwowych
  • Nie posiadają zaworów odcinających i ich montaż nie może odbywać się pod ciśnieniem.