Złącza gwintowane

Oferta obejmuje szeroki zakres złączy gwintowanych (armatury gwintowanej) z różnymi rodzajami gwintów zewnętrznych i wewnętrznych (calowe walcowe G, calowe stożkowe Ri Rp, gwinty metryczne, NPT, BSPT, JIC, UNF, UN) wykorzystywanych do budowy instalacji pneumatycznych, hydraulicznych i innych mediów roboczych gazowych i ciekłych. Złączami gwintowanymi (np. króćce gwintowane) wykonuje się łączenia przewodów, rur i węży stosowanych do przesyłania różnych mediów roboczych. Przy pomocy złączy gwintowanych wykonuje się także podłączenia elementów pneumatycznych i hydraulicznych występujących w układach sterowania i regulacji. Dzięki zastosowaniu różnorodnych materiałów z jakich wykonywane są złącza gwintowane (stal, stal nierdzewna, stal niklowana, tworzywo sztuczne, mosiądz, mosiądz niklowany) można się nimi posługiwać w szerokim zakresie warunków otoczenia oraz ciśnień roboczych. Asortyment złączy gwintowanych umożliwia wykonywanie połączeń pomiędzy elementami w urządzeniach pochodzących z różnych obszarów geograficznych, stosujących własne standardy połączeń gwintowych. Złącza gwintowane znajdują zastosowanie we wszystkich branżach przemysłu, również gdzie wymagane są szczególne warunki czystości (przemysł chemiczny, farmaceutyka, przemysł spożywczy, ochrona zdrowia) w wykonaniach INOX, PP (Polipropylen), PVDF i PFA (Teflon).

Za pomocą złączy gwintowanych wykonuje się następujące połączenia w instalacjach mediów roboczych:

- przyłączanie i łączenie węży i przewodów (króćce gwintowane do przewodów, króćce do węży, króćce do opasek i skorup zaciskowych, złącza mleczarskie)

- połączenia proste przewodów, rur i węży (złączki podwójne, mufy gwintowane, nyple i śrubunki)
- połączenia ze zmianą kierunku przebiegu instalacji (złączki kątowe, kolana gwintowane, złącza ORFS)
- zmiana (redukcja) średnicy nominalnej przewodów, rur i węży (złączki i mufy redukujące)

- zamiana i dopasowanie gwintów istniejących elementów w instalacji (redukcje gwintowane, złącza calowe redukcyjne, obejścia i mijanki)

- zamykanie i odcinanie mediów roboczych (korki, zaślepki gwintowane)
- rozprowadzanie instalacji mediów roboczych do odbiorników (trójniki T, trójniki Y, czwórniki, rozdzielacze gwintowane, kolektory)

- doprowadzenia mediów do urządzeń obrotowych (złącza obrotowe)
- przeprowadzanie instalacji przez otwory w obudowach i szafach sterowniczych (złączki grodziowe, mufy gwintowane)

Rodzaje złączy gwintowanych

Grupa złączy gwintowanych zawiera:

- króćce gwintowane do przewodów

- redukcje gwintowane,

- nyple i śrubunki,

- złącza mleczarskie DIN11851,

- mufy gwintowane, złącza grodziowe,

- kolana gwintowane,

- trójniki T, trójniki Y, czwórniki,

- kolektory, rozdzielacze gwintowane,

- korki i zaślepki gwintowane,

- złącza ORFS

- przeguby obrotowe,

- złącza motoryzacyjne Raufoss,

- złącza do wysokich ciśnień,

- złącza metryczne redukcyjne,

- złącza calowe redukcyjne,

- złącza gwintowane NPT,

- złącza gwintowane JIG-UNF

Złącza gwintowane – co warto wiedzieć

Złącza gwintowane przeznaczone są do wykonywania połączeń w przemysłowych instalacja mediów roboczych i do podłączania ich elementów.

W ofercie szeroki ze względu na zakres gwintów i parametrów pracy asortyment złączy gwintowanych do profesjonalnych zastosowań.

Dostępne są złącza gwintowane zewnętrzne i wewnętrzne z gwintami calowymi (min. stożkowe R/Rp i walcowe G, metryczne M i specjalne: NPT, JIG, UNF)

Dostępne złącza gwintowane do zastosowania w pojazdach (złącza motoryzacyjne Raufoss).

Za pomocą złączy gwintowanych można wykonywać połączenia proste lub uzyskiwać zmianę kierunku przebiegu instalacji zasilających.

Złącza gwintowane stosowane są do sprężonego powietrza, oleju hydraulicznego, wody i innych mediów ciekłych i gazowych neutralnych i agresywnych

Przy pomocy złączy gwintowanych redukcyjnych można łączyć elementy posiadające różne typy i rodzaje gwintów przyłączeniowych.

Oferujemy złącza gwintowane do mleka stosowane przy jego transporcie i dystrybucji.

Dla pracy z mediami o wysokich ciśnieniach pracy stosuje się złącza gwintowane do wysokich ciśnień.