Złącza kłowe (rozstaw 40 mm)

Złącza kłowe (rozstaw 40 mm) to elementy armatury pneumatycznej i wodnej. Służą też do podłączania kompresorów. W szybki i wygodny sposób pozwalają łączyć przewody zasilające różnych mediów roboczych (woda, powietrze, zasady, olej, woda użytkowa - tylko dla wersji z mosiądzu KTW). Ich cechą charakterystyczną jest możliwość wielokrotnego podłączania przewodów i węży pneumatycznych oraz ich symetryczność (brak różnicy między wtyczką a gniazdem).
Oferta złączy kłowych (rozstaw 40 mm) obejmuje wykonania z gwintami wewnętrznymi i zewnętrznymi (do 1 1/2”) oraz z końcówkami do przewodów pneumatycznych (do średnicy wew. 38 mm). Można nimi przesyłać media o ciśnieniach do 25 bar. Przy ich stosowaniu należy uwzględniać fakt, że nie posiadają one funkcji odcinania medium i połączenie nie może odbywać się pod ciśnieniem.
Uszczelnienie połączenia przewodów za pomocą złączy kłowych (rozstaw 40 mm) odbywa się poprzez przekręcenie łączących elementów które posiadają  dwa zaczepy (kły), zachodzące na występy złącza. Ryzyko ich rozłączenia pod ciśnieniem można zredukować poprzez użycie złączy kłowych z zabezpieczeniem. W takim przypadku przy rozłączaniu połączenia uszczelka jest najpierw odwracana (co powoduje redukcje ciśnienia), następnie pazury są obracane względem siebie.
Złącza wykonane są z mosiądzu, mosiądzu z zatwierdzeniem KTW i stali nierdzewnej. Standardowo wyposażone są w uszczelkę z gumy olejoodpornej NBR lub Vitonu dla wykonania ze stali nierdzewnej.

Złącza kłowe (rozstaw 40mm) – co warto wiedzieć?

  • Są przewidziane do szybkiego i wygodnego montażu przewodów i węży sprężonego powietrza, wody i innych mediów roboczych
  • Służą do łączenia przewodów o średnicach wewnętrznych do 32 mm
  • Nie posiadają funkcji odcinania medium
  • Przy realizacji podłączeń z ich użyciem przewody nie mogą być pod ciśnieniem
  • Dostępne są również w wersji z zabezpieczeniem
  • W ofercie posiadamy uszczelnienia do złączy
  • W wersji obrotowej zabezpieczają przewody i węże przed uszkodzeniami powstałymi od naprężeń skręcających przewód
  • Dostępne u nas są również dysze pod przewody.