Złącza kłowe (rozstaw 42mm) DIN3489/3238

Złącza kłowe (rozstaw 42 mm) DIN3489/3238 to elementy armatury pneumatycznej i wodnej oraz do podłączania kompresorów. Pozwalają w szybki i wygodny sposób łączyć przewody zasilające np. sprężonym powietrzem i wodą. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość wielokrotnego podłączania przewodów i węży pneumatycznych oraz ich symetryczność (brak różnicy między wtyczką a gniazdem).
Oferta złączy kłowych (rozstaw 42 mm) DIN3489/3238 obejmuje wykonania z gwintami wewnętrznymi i zewnętrznymi (do 1”) oraz z końcówkami do przewodów pneumatycznych (do średnicy wewn. 32 mm). Złącza kłowe pozwalają przesyłać media robocze o ciśnieniach do 16 bar. Przy ich stosowaniu należy uwzględnić fakt, że nie posiadają one funkcji odcinania medium, zatem połączenie nie może odbywać się pod ciśnieniem. Szczelność połączenia przewodów realizuje się poprzez przekręcenie łączących elementów posiadających dwa zaczepy (kły), zachodzące na występy złącza. Ryzyko rozłączenia złączy kłowych pod ciśnieniem zmniejsza użycie złączy kłowych z zabezpieczeniem. W takim przypadku przy rozłączaniu uszczelka jest najpierw odwracana (co powoduje redukcję ciśnienia), następnie pazury są obracane względem siebie.
Złącza wykonane są z żeliwa ocynkowanego, mosiądzu i stali nierdzewnej. Standardowo wyposażone są w uszczelkę z gumy olejoodpornej NBR lub Vitonu dla wykonania ze stali nierdzewnej.

Złącza kłowe (rozstaw 42mm) DIN3489/3238 – co warto wiedzieć?

  • Pozwalają na szybki i wygodny montaż przewodów i węży sprężonego powietrza, wody i innych mediów roboczych
  • Można nimi łączyć przewody o średnicach wewnętrznych do 32 mm
  • Nie posiadają funkcji odcinania medium
  • Podczas podłączania przewodów z ich użyciem przewody nie mogą być pod ciśnieniem
  • Dostępne są również wersje złączy kłowych z zabezpieczeniem
  • W ofercie posiadamy uszczelnienia do złącz kłowych (rozstaw 42mm) DIN3489/3238
  • Złącza kłowe (rozstaw 42mm) DIN3489/3238 obrotowe zabezpieczają przewody i węże przed uszkodzeniami powstałymi od naprężeń skręcających przewód.