Złączki pneumatyczne wtykowe Big 15-32 mm

Złączki wtykowe Big 15 – 32 mm serii IQS wykorzystywane są do szybkiego i wygodnego podłączania przewodów i węży o dużych średnicach oraz jako elementy armatury pneumatycznej.  Stosowanie złączek wtykowych Big umożliwia budowę dowolnych instalacji pneumatycznych. Złączkami wtykowymi Big można wykonywać instalacje pneumatyczne i wodne w dowolnej konfiguracji. Elementy dodatkowe dedykowane złączkom wtykowym Big ułatwiają montaż współpracującej armatury (np. puszki do montażu naściennego).

Rodzaje i odmiany złączek wtykowych Big 15 – 32mm

Oferta złączek wtykowych Big 15 – 32mm obejmuje: złącza i przyłącza wtykowe proste IQSG, kątowe IQSL i IQSTL, trójniki wtykowe typu T serii IQST, złączki wtykowe redukcyjne IQSG, złączki wtykowe przelotowe, złączki kątowe z łącznikiem,  zatyczki i zaślepki IQSC kolana ścienne WD, kolana naścienne ze złączem wtykowym WD, zwrotnice powietrzna WD, rozdzielacze z tworzywa sztucznego WD, rozdzielacze gwintowane mosiądz PN16 typu WD.

Złączki wtykowe Big 15 - 32mm– co warto wiedzieć

Złączki wykonane z materiału POM (poliacetal) mogą być stosowanie złączy w przemyśle spożywczym w bezpośrednim kontakcie ze środkami spożywczymi.

Zaleca się stosowanie złączy, złączek, przyłączy i kształtek wtykowych do węży i rur poliamidowych (PA) o średnicach od 15 mm do 32 mm.

Parametry techniczne:

Medium robocze - sprężone powietrze, gazy neutralne i zimna woda.

Rodzaje i zakresy średnic przewodów i węży i rur:

Złączki wtykowe Big 15 – 32mm służą do montażu przewodów i rur o średnicy zewnętrznej od 15 mm do 32 mm wykonanych z poliamidu PA i aluminium.

Zalecane ciśnienia robocze i temperatury pracy:

10 barów dla temperatury +20°C, dla temperatury +70°C maksymalne ciśnienie pracy - 7 barów. Możliwa praca w instalacjach podciśnienia i próżni od -0,95 bara.

Gwinty przyłączeniowe:

Walcowe G, stożkowe R od G3/8” do G1 ½” i R3/8” do R1 ½”.

Zastosowane materiały:

Złącza wtykowe wykonane są z miedzi i poliacetalu (POM)