Złączki wtykowe do przewodów calowych

Złączki wtykowe do węży calowych serii IQS (Inch) stosuje się w układach sterujących i zasilających do przesyłania medium roboczego oraz w technologii próżniowej i podciśnienia. Użycie złączek wtykowych do węży calowych umożliwiają wygodny, łatwy i szybki montaż elementów pneumatyki. Złączkami wtykowymi do węży calowych (z użyciem odpowiednich przewodów i węży) są podłączane elementy armatury w instalacjach zasilających i sterujących. Złączki wtykowe do węży calowych pozwalają na wykonanie dowolnych połączeń pomiędzy elementami układów pneumatyki. Dzięki złączkom wtykowym calowym wykonanym w systemie calowym możliwe jest także wykonywanie połączeń z typowymi elementami pneumatyki stosowanymi w Europie, a także budowa połączeń w systemach z obydwoma rodzajami elementów.

Rodzaje złączek wtykowych do przewodów calowych

W ofercie znajdują się następujące typy złączek wtykowych do węży calowych: złączki i przyłączki proste z gwintem zewnętrznym IQSG, złączki wtykowe kątowe IQSL, złączki obrotowe IQSL, trójniki wtykowe typu T z gwintem zewnętrznym IQST, złączki redukcyjne wtykowe IQSG, redukcje wtykowe do węży metrycznych IQSG, złączki przelotowe IQSG, złączki grodziowe wtykowe IQSS, zaślepki do złączek wtykowych IQSC, zawory dławiąco zwrotne wtykowe IQSDRV

Złączki wtykowe do węży calowych – co warto wiedzieć?

Złączki wtykowe serii IQS do węży calowych odznaczają się wysoką jakością pozwalającą na stosowanie w różnych aplikacjach.

Konstrukcja złączek wtykowych umożliwia wielokrotny montaż i demontaż przewodów pneumatycznych przy zachowaniu szczelności.

W miejscach o ograniczonym dostępie oraz dla aplikacji, w których następuje przemieszczanie się przewodów podczas pracy, zalecane jest stosowanie złączek wtykowych obrotowych. Możliwości ruchu wahliwego wokół osi pionowej zabezpiecza przewody przed mechanicznymi uszkodzeniami i umożliwia dopasowanie przebiegu przewodu do kształtu instalacji. Nie dotyczy to typowego ruchu obrotowego, do którego stosowane są złączki łożyskowane.

Uszczelnienie na gwincie calowym stożkowym NPT lub UNF wykonano jako pokrycie teflonowe.

Przy wyższych ciśnieniach lub temperaturach zalecane jest stosowania węży i przewodów poliamidowych (węże i przewody PA) z kalibrowaną średnicą zewnętrzną

Dostępne są zawory dławiąco-zwrotne z przyłączkami wtykowymi służące do regulacji przepływu medium roboczego i stosowane do regulowania prędkości ruchu napędów pneumatycznych.

Parametry techniczne:

Medium robocze - sprężone powietrze i gazy neutralne, ciecze, woda

Rodzaje i zakres średnic przewodów i węży:

Złącza wtykowe służą do montażu elastycznych przewodów i węży o średnicy zewnętrznej w calach od 1/8” do 1/2” wykonanych z poliuretanu PU (PUN) oraz poliamidu PA

Zalecane ciśnienia robocze:

Zakres ciśnień roboczych od -0,95 bara do 10 bar

Zalecane temperatury pracy:

od 0°C do +60°C (dla wody max. +60°C)

Gwinty przyłączeniowe:

Gwinty stożkowe calowe wg standardu NPT oraz drobnozwojne calowe UNF o średnicach w systemie calowym do 1/2” NPT.

Zastosowane materiały:

Wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub z mosiądzu niklowanego.